VPS і VDS – у чому різниця?

80
VPS - VDS

У чому різниця між VDS і VPS? Який тариф підійде для сайту найкращим чином? Що таке Shared, KVM і віртуалізація? Ці та багато інших питань неминуче постають перед будь-яким веб-майстром-початківцем, а незнайомі терміни і таємничі скорочення лише погіршують ситуацію, заплутуючи ще більше. Цей матеріал покликаний допомогти розібратися в особливостях послуг, пропонованих хостинг-провайдерами.

Види сучасного хостингу

На сьогодні існує три основні варіанти розміщення веб-ресурсів: dedicated, shared і VDS/VPS. Кожен із них має свої специфічні риси та відмінні риси.

  • Dedicated Server – різновид хостингу, за якого в користування клієнту надається виділений фізичний сервер. Його власник отримує повний адміністративний доступ до машини, може встановлювати будь-які операційні системи, зокрема нестандартні збірки дистрибутивів, а також має можливість вносити зміни в налаштування BIOS. Зазвичай виділені сервери застосовуються для розгортання комплексних проєктів (наприклад, корпоративних порталів із функціями бек-офісу для співробітників), хмарних сервісів, високопродуктивних бізнес-додатків.
  • Shared-хостинг передбачає розміщення великої кількості майданчиків у рамках єдиної апаратної та програмної платформи. Іншими словами, один фізичний сервер забезпечує роботу десятків і сотень незалежних сайтів. Будучи найдешевшим, він ідеально підходить для проєктів-початківців і сайтів із низькою відвідуваністю (візитівок, портфоліо), однак має і низку обмежень. На відміну від VPS/VDS, користувачі shared-тарифів не мають змоги змінювати налаштування програмного забезпечення (як правило, справа обмежується лише директивами htaccess), додавати специфічні бібліотеки або модифікувати ядро операційної системи. Крім того, ресурси сервера розподіляються рівномірно між усіма учасниками, що може призводити до серйозного зниження продуктивності.
  • VDS/VPS – послуга, в рамках якої кожен клієнт хостингу отримує у своє розпорядження власну віртуальну машину. Керування віртуальним сервером здійснюється так само, як і фізичним. Наявність root-доступу (забезпечує права суперадміністратора) дає змогу вносити практично будь-які зміни в налаштування і склад наявного ПЗ. Водночас вартість віртуального сервера VPS значно нижча за оренду виділеного фізичного, що робить його ідеальним перехідним варіантом для проєктів, що динамічно розвиваються, та розміщення застосунків, які висувають специфічні вимоги до програмного оточення.
Читайте також:  Чарівний світ ігристих напоїв Fiorelli

З усіх перерахованих послуг явно виділяється VDS/VPS – лише вона описується подвійною абревіатурою. Багато хто не надає цьому значення, але різниця є, нехай і не настільки істотна для більшості користувачів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я