Воюючі сторони починають обмін полоненими

29

Близько 900 ув’язнених обмінюються між єменським урядом та повстанцями Хуті. Ця акція може прокласти шлях до політичного вирішення конфлікту.

 

Ємен: Воюючі сторони починають обмін полоненими

У охопленій громадянською війною країні Ємен уряд та повстанці-хуті почали обмін приблизно 900 ув’язненими. Передача всіх людей триватиме три дні, оголосив Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ). Відповідних осіб було заздалегідь обстежено, щоб переконатися, що вони придатні до подорожі. Угоді про обмін ув’язненими передували переговори під наглядом Організації Об’єднаних Націй у Женеві.

У 2020 році Червоний Хрест сприяв найбільшому на сьогоднішній день обміну в’язнями. Тоді понад 1000 ув’язнених було звільнено протягом двох днів. Тепер повстанці хуті мають звільнити близько 180 ув’язнених, також із Саудівської Аравії та Судану. У свою чергу уряд, на боці якого Саудівська Аравія веде боротьбу з хуті, має звільнити близько 700 в’язнів. Крім того, мають бути звільнені високопоставлені військові представники уряду та кілька журналістів.

Ємен розташований на півдні Аравійського півострова. Повстанці-хуті, які підтримує Іран, захопили цю бідну країну в 2014 році. Сьогодні вони контролюють більшу частину півночі країни, включаючи столицю Сану. Усі спроби остаточно врегулювати конфлікт у Ємені досі не мали успіху. Проте недавнє зближення двох суперників – Саудівської Аравії та Ірану – дає надію на прорив. Шиїтські повстанці-хуті нещодавно на зустрічі з представниками Саудівської Аравії показали, що вони відкриті для припинення громадянської війни.

Читайте також:  6 плюсів для Китаю від європейської енергокризи

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я