Головна мета — зібрати більше статистики з антиісламських виступів.
Навесні в Північному Рейні-Вестфалії відкриється перший інформаційний центр протидіям антимусульманським проявам. Він називається MEDAR. що платформа MEDAR документуватиме інциденти, спрямовані проти мусульман та надавати консультаційну підтримку. Ініціатори проекту повідомляють, що з поліцією ця служба не пов'язана.
Влада СРВ виділила на боротьбу з дискримінацією 180 тисяч євро
Спочатку центр повідомлень працюватиме виключно як онлайн-платформа. На ній постраждалі можуть описати свою ситуацію, зберігши анонімність. Доменне ім'я порталу вже виділено, але інформації там немає.
«Ми хочемо надати недовірливим людям можливість поділитися своїм болем. щоб вони могли розповісти нам, що з ними трапилося», — пояснює задум Кемаль Бозай з асоціації interKultur eV, одного з ініціаторів проекту.
У потенційно небезпечних ситуаціях кримінального штибу фахівці центру пояснюватимуть постраждалим їхнє право звернутися до поліції. Самі співробітники порталу не повідомлятимуть силовикам будь-які дані.
Уряд NRW заклав з цією метою річний бюджет у розмірі 180 000 євро. Крім центру звітності з ісламофобських проявів, працюватимуть аналогічні структури щодо фіксації інцидентів, пов'язаних з антициганськими проявами, гомофобією та іншими шовінічними формами. Депутати AfD у ландтазі очікувано виступили проти.
Чому Північний Рейн-Вестфалія
Майже 10% із 18-мільйонного населення СРВ мають відношення до ісламу. У 2023 році кількість ісламофобських інцидентів подвоїлася і становила 270 випадків. Абсолютна кількість вважається невеликою, але експерти вважають, що це лише видима частина айсберга. Незареєстрованих випадків у рази більше.
У цьому дусі висловилася і міністр інтеграції Північного Рейну-Вестфалії Йозефіна Пауль. «Подібні центри звітності потрібні. У цьому питанні все ще існує багато білих плям, — сказала політик. — Наша мета — отримати чіткіше уявлення про реальну частоту дискримінації та розробити цільові профілактичні заходи».
Тим часом аналітики намагаються розкрити причини зростання антиісламських настроїв у Німеччині. Серед них називають і дії влади, які використовують терміни «ісламізм» та «ісламська загроза» у своїх цілях. Так, баварське відділення відомства з охорони конституції на своєму сайті застерігає від так званого «легального ісламізму». Це течія, яка нібито використовує політичне та суспільне лобі, представляючись толерантною, відкритою миру та демократії. Насправді, вважають у службі, це маска, яка прикриває антидемократичні та тоталітарні тенденції.