Влада Німеччини шукає “китайські поліцейські дільниці”

13

У Європі та ФРН існує мережа офісів, під дахом яких працює державна поліція Китаю

Поліцейські ділянки

У Німеччині шукають “китайські поліцейські дільниці”. Так, влада землі Гессен перевіряє, чи є на території їхньої федеральної землі секретні представництва поліції КНР. За даними НУО Safeguard Defenders, такі поліцейські ділянки існують у багатьох європейських містах, у тому числі у Франкфурті. Про це повідомляє Frankfuter Allgemeine.

Десятки нелегальних китайських торгових точок, як поліцейські ділянки

У середу голландські ЗМІ повідомили, що Китай створив незаконні поліцейські управління в Амстердамі та Роттердамі. Такі поліцейські дільниці мають існувати і в інших країнах. Там китайці можуть оформлювати документи, наприклад, продовжувати свої права водія. Але робота цих офісів також полягає у збиранні інформації для китайської поліції.

 Поліцейські дільниці Фото: pikabay/pexels.com

“Ми, звичайно, прийняли це до уваги”, – сказав представник земельного МЗС Гессена.

Неурядова організація Safeguard Defenders, яка переважно займається випадками порушень прав людини в Китаї, опублікувала карту китайських «поліцейських дільниць» за кордоном, одна з яких, як очікується, буде розташована у Франкфурті.

Safeguard Defenders вже виявила 54 іноземні ділянки китайської поліції у 30 штатах. Тільки в Іспанії, де базується організація, вона виявила дев’ять таких точок. У Німеччині має бути одна посада, у Нідерландах — дві. МЗС Нідерландів також оголосило про проведення детального розслідування.

Активісти Об’єднаного Фронту

За даними НУО, неофіційні поліцейські дільниці були створені для захисту закордонних китайців від шахрайства з боку їхніх співвітчизників. У китайських емігрантських громадах спостерігається величезне зростання випадків шахрайства, особливо телефоном або через інтернет. Влада також умовляє емігрантів повернутися до Китаю.

«Тільки в період з квітня 2021 року до липня 2022 року їм вдалося заманити назад до Народної Республіки близько 230 тис. китайських з-за кордону. Міністерство громадської безпеки, якому підпорядковуються поліцейські сили, у квітні цього року публічно оголосило, що операція пройшла повним успіхом», — пише журналіст Марсель Гржанна.

Читайте також:  Макрон проти всіх: страйки вражають Францію

Китайська влада при цьому використовує студентів та співробітників посольств, а також членів Об’єднаного фронту. Це мережа активістів, які співпрацюють з Комуністичною партією Китаю, займаються пропагандою та боротьбою з опозицією.

Дисиденти під прицілом китайських спецслужб

«Незліченні пропекинські асоціації у Німеччині та майже в усіх інших країнах світу стежать за тим, щоб китайці за кордоном не виходили за межі, а завжди дотримувалися лінії партії. Вони також використовуються для збирання інформації від іноземних партнерів», – пише газета. Китайська влада, проте, публічно не повідомляє про те, що за кордоном вистежують не лише шахраїв, а й політичних дисидентів.

МЗС ФРН заявило наступне з цього питання:

«Федеральний уряд не приймає здійснення іноземної державної влади. Відповідно, китайські установи немає жодних виконавчих повноважень біля Федеративної Республіки Німеччина».

Газета зазначає, що «Китай все частіше бере на себе право порушувати міжнародні угоди, і посилається на ситуацію, коли китайський генеральний консул у Манчестері вступив у бійку з демократичним демонстрантом з Гонконгу, перш ніж «сказати британським ЗМІ, що кожен дипломат зобов’язаний поводитися так, як він поводитиметься, якщо його країна чи глава держави будуть ображені».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я