Влада Албанії затримала громадян РФ і України, які намагалися проникнути на військовий завод

22
Прем'єр-міністр Албанії Еді Рама

Влада Албанії заявила в неділю, що вона з’ясовує, чому двоє громадян Росії та один громадянин України намагалися проникнути на територію військового заводу.

Міністерство оборони Албанії повідомило в суботу ввечері, що двоє військовослужбовців зазнали легких поранень під час затримання 24-річного чоловіка з Росії, який увійшов на територію військового заводу в місті Грамші і намагався зробити фотографії. Він чинив опір під час затримання і використав спрей проти військовослужбовців.

Ще двох, 33-річну росіянку і 25-річного українця, було затримано неподалік заводу.

Міністр оборони Албанії Ніко Пелеші заявив у неділю, що поки що рано судити про мотив, але послався на можливий зв’язок із вторгненням Росії в Україну.

«З огляду на широкий регіональний контекст та геополітичний контекст, це не можна розглядати як звичайний громадянський інцидент, але ми не можемо поспішати з висновками», – сказав він після відвідин поранених військових у лікарні.

Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама заявив у суботу, що троє затриманих «підозрюються у шпигунстві», не повідомивши подробиць.

ЗМІ Тирани повідомили, що троє підозрюваних були блогерами, які часто відвідували покинуті військові бази та інші великі заводи у різних країнах.

Пелеші сказав, що розслідування покаже, чи були вони блогерами і якими були їхні мотиви.

Коли Албанія була під комуністичним правлінням, завод у Грамші виробляв автомати АК 47 російської розробки.

На сайті міноборони Албанії йдеться про те, що зараз завод виробляє продукцію для оборонної промисловості. У минулому він також використовувався для демонтажу стрілецької зброї та боєприпасів.

Албанія, член НАТО з 2009 року, приєдналася до США та інших західних країн, які засудили вторгнення Росії в Україну, та ввела санкції проти Москви.

Читайте також:  Війна в Україні 27 листопада

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я