Візит Зеленського до США: основні підсумки зустрічі президентів

15

Візит Зеленського до США ознаменувався виділенням нового пакету військової та фінансової допомоги для України.

 

Президент України здійснив перший закордонний візит після початку повномасштабної російсько-української війни. Візит Зеленського до США був пов’язаний із отриманням фінансової та військової підтримки. Про основні підсумки зустрічі Володимира Зеленського з Джо Байденом розповіла Маша Майєрс, яка веде Stratera Show на радіо «Голос Берліна».

Але найголовніше, чому я говорю про емоції. Мені здалося важливо тут наголосити на тому, як Володимира Зеленського зустрічали в Америці безпосередньо в Конгресі перед тим, як почалася його промова, його вітали конгресмени. Ви знаєте, це довгі тривалі оплески, і Зеленський йде відповідно намагається вийти до трибуни, його зупиняють, йому тиснуть руку, його вітають», — розповідає Маша Майєрс.

Володимир Зеленський дякує конгресменам за такий теплий прийом. І далі він сказав мова англійською, вона тривала трохи менше півгодини, близько 20 з невеликим хвилин. Основні тези мови Володимира Зеленського:

Ми вже перемогли, адже ми не боїмося Росії. Російська тиранія втратила контроль над нами, а самі росіяни матимуть можливість звільнитися лише тоді, коли вони переможуть Кремль у своїх власних думках. Це битва не лише за територію. Вона визначить, у якому світі жити нашим дітям та онукам. Її не заморозити та не відкласти. Світ надто взаємопов’язаний, ніхто не може залишатися осторонь.

Війська США билися проти нацистів під Різдво 44 роки. А зараз наші війська точно б’ються проти Росії. Україна тримається і ніколи не здасться. Ми ніколи не просили, щоби американські солдати билися, саме билися замість нас на нашій території. Українські військові можуть самі керувати американськими танками та літаками. Але ваша фінансова підтримка є не менш важливою. Це не благодійність, а інвестиції у глобальну безпеку та демократію.

Читайте також:  Війна в Україні 15 листопада

Росія могла б зупинити агресію, якби захотіла, але вона отруєна Кремлем. І було б наївно чекати від неї кроків до світу. Ви можете посилити санкції, щоб Росія відчула, наскільки тяжкими є наслідки війни. Давайте це робити. Через два дні у нас буде Різдво при свічках. Не тому, що це романтично, а тому, що у нас не буде електрики. Але ми не нарікаємо. Світло нашої душі не погасити.

Я дарую вам прапор, який попросили передати військові з Бахмута. Ми продовжуємо боротися, і ми здобудемо перемогу, тому що ми єдині. Нехай Бог захистить наші збройні сили. Нехай Бог захистить Сполучені Штати. З Різдвом! Слава Україні!

«Це приблизна переказ мови Володимира Зеленського, який звертався до американського Конгресу. Основний порядок денний пов’язаний із постачанням зброї. Іде дискусія навколо комплексів Patriot, які американці обіцяли поставити. Зважаючи на все, ці потужні установки протиракетної оборони дозволять Україні набагато ефективніше боротися з цими дронами-камікадзе, ракетами або безпілотниками, які летять на малих висотах, і тому досить важко їх збивати.

Отже, йдеться про те, що ці комплекси Patriot, мабуть, будуть поставлені Україні. І йдеться про те, що потрібен певний час для того, щоб українські військові фахівці навчилися керувати цими настановами. Схоже, це дійсно дозволить Україні значно ефективніше захищатися від атак на об’єкти цивільної інфраструктури, об’єкти енергетичної інфраструктури. Тому що справді зараз ситуація в країні в цьому сенсі дуже важка», — зазначає Маша Майєрс.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я