Трамп вже висміював енергетичну політику Німеччини під час своєї передвиборчої кампанії у США.
Дональд Трамп не є прихильником відновлюваних джерел енергії. А вітряні турбіни у Північному морі взагалі як більмо на оці у 78-річного чоловіка. І чому? Трамп не бажає бачити вітряки у Північному морі: бізнес невигідний для американської компанії.
Німеччині від Трампа теж непогано дісталося. Трамп уже висміював енергетичну політику Німеччини під час своєї передвиборчої кампанії у США восени:
«Вони скрізь поставили вітряки, і вітер дмухав не так сильно. І якби вони продовжили цей процес, Німеччина зараз була б банкрутом».
Проте, всупереч рекомендаціям Трампа, Німеччина продовжує концентруватися на розширенні вітроенергетики і останнім часом неухильно збільшує свої потужності.
Головна причина відходу Apache з Північного моря – збори, що ростуть. Американська нафтова компанія посилається на те, що видобуток нафти став нерентабельним через підвищення податків.
Трамп вірний собі
З того часу, як у липні прийшов до влади британський уряд під керівництвом прем'єр-міністра Кіра Стармера, кабінет міністрів все більше покладається на відновлювані джерела енергії. Є плани взагалі припинити видачу нових ліцензій на буріння нафтових та газових свердловин. Трамп це все зовсім не подобається.
Захист клімату, мабуть, для Трампа є вторинним. Позиція Трампа щодо екологічної та енергетичної політики – не сюрприз. Під час свого першого президентства (2017-2021 рр.) він уже послабив екологічні норми та вивів США з Паризької угоди щодо клімату 2020 року. Його наступник Джо Байден пішов назад.