Бербок та Барро у Сирії: початок діалогу Європи з Дамаском
У Дамаску міністри закордонних справ Німеччини та Франції в п’ятницю наголосили на необхідності мирного та інклюзивного переходу влади в Сирії. Це перший візит високопоставлених західних дипломатів після повалення Башара Асада 8 грудня 2024 року.
Європейський союз та США ввели санкції проти режиму Асада після жорстокого придушення опозиції у розпал громадянської війни 2011–2018 років.
Очікується, що зняття європейських санкцій стане однією із тем обговорення на переговорах. Початок діалогу Європи з Дамаском – це економіка.
Бербок закликала до справедливості жертв Асада
Анналена Бербок закликала до міжнародних зусиль для притягнення до відповідальності причетних до тортур у в’язниці Сідна на околицях Дамаска. Глава німецької дипломатії 3 січня відвідала цей одіозний заклад під час візиту до Сирії.
Життя загиблих там внаслідок дій режиму Асада не повернути, але «ми всі – як міжнародне співтовариство – можемо сприяти тому, щоб правосуддя перемогло», цитує Бербок агентство dpa.
Представники сирійської волонтерської організації «Сирійська цивільна оборона» («Білі каски») розповіли про умови утримання у в’язниці Сідна. У минулі роки Європа підтримувала «Білі каски» та ООН у збиранні доказів військових злочинів, зазначила глава відомства.
Саме це ми і хочемо продовжити. Саме тому ми тут, у тому числі, щоб дати зрозуміти, що у питанні збору доказів, справедливості та прояснення ситуації з цими жахливими злочинами ми – на боці людей у Сирії».– наголосила глава МЗС ФРН.
«Ви просто не можете собі уявити, який жах твориться в деяких місцях… Люди тут, поблизу сирійської столиці Дамаска, пройшли через пекло. Їх убивали методами, немислимими у цивілізованому світі»– Додала Бербок, яка оглянула сталевий прес для страти ув’язнених у в’язниці Сідна.
Главу МЗС ФРН від імені ЄС супроводжував її французький колега Жан-Ноель Барро.
Бербок закликала прибрати військові бази Росії із Сирії
Анналена Бербок закликала нову владу сформувати інклюзивний уряд, який включатиме жінок і представників етнічних меншин. При цьому вона підкреслила, що влада країн Заходу пам’ятає про ідеологічні витоки нового керівництва.
Бербок закликала прибрати військові бази Росії із провінції Латакія. Відповідну заяву опубліковано на сайті німецького зовнішньополітичного відомства.
«Росії також настав час відмовитися від своїх військових баз у Сирії, — сказала глава МЗС у ході візиту до Дамаску.