Війна в Україні: продовження контрнаступу

8

Протягом кількох тижнів український контрнаступ не виправдовував сподівань, які покладалися на нього, деякі з яких були дуже високі. Наразі країна, яка перебуває під ударом, повідомляє про просування на фронті на південному сході.

Війна в Україні: продовження контрнаступу

Війна в Україні: продовження контрнаступу

Агресія проти України продовжується. Влада країни фіксує продовження контрнаступу. Україна повідомила про звільнення населеного пункту Старомайнського на південному сході країни. «Наш південь! Наші хлопці! Слава Україні!” – написав у четвер увечері у Telegram президент Володимир Зеленський.

У зв’язку з цим він розмістив відеозапис, який, як стверджується, був зроблений у селищі на півдні Донецької області. На ньому видно, як кілька солдатів видаються бійцями 35-ї бригади та тримають у руках український прапор. За словами одного із бійців, вони повністю звільнили Старомайнське.

З інших регіонів країни, які зазнали нападу, надходили повідомлення про тяжкі бої, але також і про інші, більш дрібні успіхи. Тим часом, президент Зеленський відвідав зруйнований Преображенський собор в Одесі на березі Чорного моря. Україна захищається від російського вторгнення вже понад 17 місяців.

Продовження контрнаступу

На південь від окупованого Росією міста Бахмут у Донецькій області, за словами української сторони, також було досягнуто успіхів. “Ми поступово просуваємося вперед”, – написала в Telegram заступник міністра оборони Ганна Маляр. Вогнищами запеклих боїв є населені пункти Кліщівка, Курдюмівка та Андріївка. У повідомленні Генштабу, у свою чергу, йдеться про відбиті російські атаки на південь від Кліщівки та російські обстріли в районі Курдюмівки.

Україна розпочала контрнаступ з метою звільнення окупованих Росією територій трохи більше ніж сім тижнів тому. Після того, як контрнаступ спочатку не виправдав сподівань, що на нього покладалися, вчора газета New York Times з посиланням на представників Пентагону повідомила, що Україна почала свій найважливіший удар по російських окупантах на південному сході.

Читайте також:  Київ: "Контрнаступ йде за планом"

Зеленський відвідав зруйнований Преображенський собор

Тим часом Зеленський відвідав Спасо-Преображенський собор в Одесі, який сильно постраждав внаслідок російської атаки. Як повідомив Зеленський на своєму сайті, він був проінформований про масштаби руйнувань у храмі, розташованому у старому місті, яке входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Тепер фахівці мають вивчити можливості відновлення знаменитої будівлі. Воно було пошкоджено в ніч минулої суботи, коли Росія неодноразово бомбардувала це портове місто на Чорному морі.

Православна церква України переходить на григоріанський календар

Православна церква України, прагнучи дистанціюватися від Росії, ухвалила рішення про перехід на сучасний календар. Згідно з рішенням Архієрейського Синоду, у новому церковному році з 1 вересня запроваджується григоріанський календар. Російська Православна Церква дотримується юліанського календаря.

Агресія проти України: що стане важливим сьогодні

У п’ятницю в російському мегаполісі на Балтійському морі в Санкт-Петербурзі триватиме саміт країн Африки, на якому глава Кремля Володимир Путін хоче прив’язати до себе африканські держави. На другий день саміту очікується виступ Путіна з програмною промовою.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я