Війна в Україні 12 березня 2023 року

55

Президент України Володимир Зеленський висловлює впевненість, що Росія зазнає поразки у війні. Однак поки що обидві сторони визнають, що їм не вистачає боєприпасів. Поточні події.

 

Війна в Україні 12 березня 2023 року

У ході бойових дій в Україні протиборчі сторони – Київ та Москва – скаржаться на нестачу боєприпасів – особливо під час запеклих боїв навколо міста Бахмут на сході країни.

Згідно з офіційними повідомленнями, український головнокомандувач Валерій Салушний у телефонній розмові з начальником штабу США Марком Міллі вказав на необхідність постачання боєприпасів та техніки. Крім того, за його словами, необхідно посилити протиповітряну оборону країни. Російська приватна армія Вагнера також продовжує скаржитися на нестачу артилерійських снарядів та набоїв, за словами її начальника Євгена Пригожина.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив газеті Bild am Sonntag, що нестача боєприпасів є проблемою «номер один» у боротьбі з російськими окупантами. «Німеччина справді могла б більше допомогти з боєприпасами. Артилерійськими боєприпасами», – вважає він. Західні експерти вважають, що запаси Росії також різко скоротилися.

Тільки російським найманим силам «Вагнер» для битви за Бахмут потрібно 10 тисяч тонн боєприпасів на місяць, сказав Пригожин у відеоролику. Він закликав російське керівництво забезпечити постачання. На відео, як стверджується, він знаходиться на даху будинку в повністю зруйнованому місті Бахмут – приблизно за 1,2 кілометра від адміністративного центру, який утримують українські війська. На відео видно багато зруйнованих будинків та вулиць – порівняно рідкісні кадри з цього міста, в якому колись проживало 70 000 осіб. Сьогодні там проживає лише кілька тисяч людей. “Ми переможемо”, – сказав Пригожин.

За словами міністра закордонних справ Куліби, Україна продовжуватиме рішуче захищати Бахмут, незважаючи на тяжкі втрати. Чим довше місто оборонятиметься, тим більша ймовірність того, що інші міста не спіткає та ж доля.

Читайте також:  Путін запропонував припинити вогонь – Київ відмовився

Стратегічно важливе місто Бахмут оспорюється з кінця літа. Це основна частина лінії оборони, створеної між Сіверськом та Бахмутом у Донецькій області після захоплення Росією Сєвєродонецька та Лисичанська. У разі успіху вона відкриє російським військам шлях до великих міст Слов’янськ та Краматорськ. Це може наблизити до повного завоювання Донецької області.

Зеленський: Росія – “синонім терору”.

Тим часом президент України Володимир Зеленський висловив жаль з приводу нових «жорстоких терористичних атак» з боку Росії та інших регіонів. Вдень і вночі відбуваються ці напади на міста та селища, сказав він у своєму нічному відеозверненні, яке транслюється у Києві. «Ракети та артилерія, безпілотники та міномети – порочна держава використовує різноманітну зброю з однією метою – знищити життя та не залишити після себе нічого людського», – сказав Зеленський.

“Руїни, уламки, дірки від ударів на землі – це автопортрет Росії, який вона малює там, де життя існує без Росії”, – сказав глава держави. За його словами, країна втілює зло. «Вона стала синонімом терору і буде прикладом поразки та справедливого покарання за свій терор».

Зеленський згадав кілька міст та регіонів, які особливо постраждали від нових російських атак. Він сказав, що лише на Харківщині з початку року сталося 40 ракетних обстрілів. У місті Херсон, за його словами, у суботу в результаті російського обстрілу було вбито трьох українців, які прямували за покупками.

У своєму відеозверненні Зеленський також повідомив про підписаний ним новий указ про санкції проти більш ніж 280 компаній та 120 фізичних осіб. Вони завдали шкоди Україні за допомогою грального бізнесу та виводили кошти з держави, які потім перетікали до російських структур. Канали, якими витікали мільярди, були перекриті. Зеленський не повідомив жодних подробиць. У його указі вказано імена букмекерів, які діють на пострадянському просторі.

Читайте також:  Чи може Україна й надалі протистояти Росії?

Росія веде агресивну війну проти України із 24 лютого минулого року. Внаслідок анексії, яку міжнародне співтовариство критикує як порушення міжнародного права, Росія минулого року окупувала Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області. Москва не має повного контролю в жодному регіоні. Зеленський заявив про намір звільнити всі території – включаючи чорноморський півострів Крим, який вже був анексований у 2014 році.

Російські резервісти вимагають військової допомоги від Путіна

У новому відеозверненні російські резервісти, які перебувають у зоні бойових дій на сході України, висловили жаль з приводу невдоволення серед військовослужбовців та закликали на допомогу голову Кремля Володимира Путіна. Як головнокомандувач збройних сил, Путін повинен стежити за тим, щоб командири виконували свою роботу, сказав представник у капюшоні у зверненні, записаному в суботу і поширеному в Telegram. Усього на відео можна побачити дюжину людей у ​​формі – також без відомих осіб.

Представник групи скаржиться на нестачу обладнання, включаючи окуляри нічного бачення, та відсутність керівництва з боку командирів. Командири просто ігнорують указ президента і направляють до штурмових загонів непідготовлені підрозділи, скаржиться чоловік. «Ми не відмовляємось виконувати завдання із захисту території. Ми відмовляємося йти на невиправданий ризик – з кулеметами проти танків, проти мінометів та снайперів».

Що буде важливим у неділю

Центр бойових дій, як і раніше, знаходиться в місті Бахмут Донецької області. Там обидві протиборчі сторони заявили, що не здадуться, незважаючи на тяжкі втрати.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я