Війна проти України: така ситуація

25

Під час першого офіційного візиту за кордон з початку війни президент України Володимир Зеленський отримав чергові обіцянки про допомогу від свого найважливішого союзника в особі США. Президент США Джо Байден прийняв його у Білому домі та оголосив про подальшу фінансову, військову та гуманітарну підтримку України. Зеленський висловив свою подяку за підтримку у сильних словах. Пізніше він виступив із промовою у Конгресі США, за яку його вітали конгресмени. Четвер – 302 день війни.

Щонайменше двоє загиблих внаслідок української атаки на Донецьк

Тим часом в Україні продовжувалися бойові дії. Внаслідок артилерійського обстрілу українськими військами міста Донецька, що контролюється Росією, на сході України в середу ввечері загинули щонайменше двоє людей, згідно з повідомленнями з регіону. “Кількість поранених ще встановлюється”, – цитує агентство ТАРС представника призначеної Росією адміністрації. Декілька районів міста було обстріляно українською реактивною артилерією, внаслідок чого було завдано значної шкоди. Спершу цю інформацію не можна було перевірити незалежно. Центр Донецька знаходиться лише за десять кілометрів від лінії фронту.

Штрак-Циммерман вимагає танки для України.

Після візиту Зеленського до США політик ВДП Марі-Агнес Штрак-Циммерманн знову вимагала постачання в Україну західної піхоти та бойових танків. «Стратегічно ми повинні, нарешті, стати попереду хвилі і не завжди просто реагувати, коли ситуація погіршується», – сказала голова оборонного комітету Бундестагу порталу новин «t‑online». “Німеччина повинна нарешті поставити бойову машину піхоти Marder, а в ідеалі – Leopard 2 разом зі своїми європейськими партнерами”. Україна вже давно просить своїх союзників надати їй бойові танки та бойові машини піхоти західного дизайну. За даними українських джерел, переговори про це ведуть уряд Німеччини.

Це буде важливо у четвер

Очікується, що Зеленський повернеться до України цього четверга – у Вашингтоні він провів лише півдня. Крім того, голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі очікується в Москві для переговорів щодо окупованої української атомної електростанції «Запоріжжя». За словами російської сторони, предметом переговорів є ініціатива Гроссі щодо створення зони безпеки навколо АЕС.

Читайте також:  Парламентська група СДПН закликає підтримати базові дитячі посібники

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я