Війна проти України: ситуація така

9

Напередодні зими президент України Володимир Зеленський попередив про нові російські атаки на енергетичну інфраструктуру країни. Як приклад він навів атаки російських військ на місто Херсон на півдні країни, під час яких у неділю було тимчасово припинено подачу електроенергії та питної води. «Ми повинні розуміти, що з наближенням зими російські атаки посилюватимуться», – сказав він у своєму вечірньому відеозверненні. «Ми маємо бути готовими до цього».

«Ми посилили протиповітряну оборону настільки, наскільки це реально за нинішніх умов», – додав Зеленський. Крім того, за його словами, українське керівництво обговорило з партнерами заходи, які ще належить застосувати. Однак Зеленський не розкривав подробиці. Він закликав місцеву владу, постачальників енергії та гуманітарної допомоги підготуватися до очікуваних атак.

Минулої зими російські військові намагалися поставити Україну на коліна, проводячи цілеспрямовані атаки на її енергетичну інфраструктуру. Неодноразові відключення електроенергії у різних частинах країни призвели до того, що населення опинилося у скрутному становищі.

Байден: Ми можемо і маємо підтримувати Україну та Ізраїль

Президент США Джо Байден запевнив, що Америка може надати військову підтримку як Україні, так і Ізраїлю. «Ми – Сполучені Штати Америки, заради Бога, наймогутніша нація (…) в історії світу», – сказав Байден в інтерв’ю телеканалу CBS. Він додав, що уряд США може подбати і про те, і про інше, і зберегти можливості для спільної оборони своєї країни. «Ми маємо можливість зробити це. Ми зобов’язані це зробити», – наголосив він. “І якщо ми не зробимо цього, то хто зробить?”

З початку війни США зобов’язалися надати Україні допомогу на суму близько 44 млрд доларів (близько 42 млрд євро). Білий дім уже запросив до парламенту додаткові кошти для України. Однак нині там все зайшло в глухий кут, оскільки республіканці не можуть домовитися про голову Палати представників. До того часу законодавчу роботу призупинено.

Читайте також:  Сенат у США проголосував за ухвалення тимчасового бюджету

Російські авіаційні та артилерійські удари по Херсону

У неділю південне українське місто Херсон неодноразово зазнавало атак російської авіації та артилерії. Як повідомив голова обласної військової адміністрації Роман Морчко, місто, розташоване на березі Дніпра, зазнавало неодноразових вибухів. “Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджено лінії електропередач, зруйновано житлові будинки”, – написав він у Telegram. Незалежно підтвердити цю інформацію не вдалося.

За словами Морчко, російські авіаудари були нанесені об’єктами інфраструктури вранці. В результаті до вечора не було електро- та водопостачання, сказав він.

Це буде важливо у понеділок

Цього понеділка Nato розпочинає щорічні маневри із захисту європейської зони альянсу із застосуванням ядерної зброї. У навчаннях «Стійкий полудень» протягом півтора тижня буде задіяно близько 60 літаків. У них братимуть участь 13 членів альянсу, включаючи Німеччину. У Nato наголошують, що навчання не є реакцією на агресивну війну Росії проти України.

Цього понеділка найвищих співробітників німецьких спецслужб публічно допитають у контрольному комітеті Бундестагу. Президента Служби військової контррозвідки (MAD) Мартіну Розенберг можуть запитати про поточну ситуацію з погрозами після початку війни в Україні та про шпигунську діяльність Росії поблизу об’єктів бундесверу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я