35-річний нащадок бананового магната перемагає на виборах в Еквадорі

9

Даніель Нобоа переміг у другому турі виборів у Еквадорі та стане наймолодшим президентом в історії цієї південноамериканської країни. Це підтвердила голова виборчого органу CNE Діана Атамайнт. Після підрахунку близько 91% голосів 35-річний підприємець набрав добрих 52%. Суперниця Нобоа Луїса Гонсалес привітала його з перемогою. Явка виборців, за даними Атамайнта, становила близько 82%.

Нобоа вважається правоцентристським політиком. Він є сином бананового магната Альваро Нобоа, який п’ять разів балотувався на пост президента. У разі перемоги Гонсалес стала першою жінкою-президентом Еквадору. У першому турі виборів вона набрала 33,6% голосів. Гонсалес належить до табору екс-президента Рафаеля Корреа (2007-2017 рр.), який був засуджений за корупцію та мешкає у вигнанні в Бельгії.

Кандидат у президенти Вільявісенсіо застрелено

Однак Нобоа займатиме свою посаду лише близько 18 місяців із середини грудня – до закінчення терміну, запланованого для нинішнього президента Гільєрмо Лассо. Консерватор розпустив парламент у травні після двох років перебування при владі, коли щодо нього було ініційовано процедуру імпічменту за звинуваченням у розтраті. Відповідно до конституції це зробило необхідним проведення дострокових виборів.

За 11 днів до першого туру виборів у серпні кандидата у президенти Фернандо Вільявісенсіо, який обіцяв боротися з корупцією, було застрелено після передвиборного мітингу в столиці Кіто. Семеро людей, заарештованих як підозрюваних у цій справі, було знайдено мертвими у в’язницях кілька днів тому.

В останні роки в Еквадорі різко побільшало випадків насильства. Банди, які, на думку експертів, мають зв’язки з могутніми мексиканськими картелями, виборюють контроль над маршрутами транспортування кокаїну.

Читайте також:  Вибори у Туреччині завершуються за кордоном

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я