Війна проти України: ситуація така

11

Президент України Зеленський дякує канцлеру Шольцю за подальшу військову допомогу. Тим часом президент США Байден просить Конгрес надати Україні та Ізраїлю пакет допомоги у розмірі мільярда доларів. Новини з першого погляду.

Війна в Україні - Ірпінь:Сліди війни в Ірпені, Україна.

Війна проти України: ситуація така

Після телефонної розмови з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, президент України Володимир Зеленський висловив подяку за новий пакет допомоги Німеччині, спрямований на зміцнення протиповітряної оборони України.

Особливого значення Зеленський надав додатковому блоку зенітно-ракетного комплексу Patriot та нових систем Iris-T. “Ми разом працюємо над тим, щоб “Патріоти” в руках українських солдатів змогли зробити більше вже цієї зими”, – сказав Зеленський під час свого вечірнього виступу.

Як повідомляють урядові джерела, сам канцлер у телефонній розмові підтвердив незмінну і непорушну солідарність з Україною перед російською агресією, що триває. Україна вже 20 місяців захищається від російської агресії та значною мірою залежить від західної допомоги зброєю.

За словами українського президента, Зеленський та Шольц також говорили про Німецько-Український економічний форум, який відбудеться у Берліні наступного вівторка. У ньому візьмуть участь високопосадовці урядів обох країн і ділових кіл. “Я вірю, що він пройде успішно”, – написав Зеленський у Telegram.

Байден запросив мільярдний пакет допомоги для України та Ізраїлю

Президент США Джо Байден запросив у Конгресу США пакет допомоги у розмірі 105 млрд доларів США (трохи більше 94 млрд євро) з підтримкою України та Ізраїлю. Тільки для України демократ просить понад 61 млрд доларів США, про що вчора повідомив Білий дім. Більша частина цієї допомоги призначена для військової підтримки у різних формах – у тому числі для поповнення запасів американської армії, яка передала Києву свою техніку.

Читайте також:  Шольц у гумових чоботях під час повені

Питання про те, чи пакет допомоги має шанси на проходження в Конгресі США, залишається відкритим. Там республіканці мають більшість у Палаті представників, а демократи Байдена – у Сенаті. Запит Байдена про виділення коштів для України в серпні не було враховано під час планування бюджету. Нині законодавчу роботу також значною мірою паралізовано, оскільки Палата представників Конгресу США не має лідера.

Це стає важливим сьогодні

У Росії, як повідомляється, новим головкомом Повітряно-космічних сил РФ призначено генерал-полковника Віктора Афсалова, який змінив на цій посаді генерала Сергія Суровікіна, який його змістив. Спочатку про це повідомили державні ЗМІ із посиланням на анонімні джерела у військовому відомстві. Однак учора ввечері офіційне підтвердження ще не було отримано.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я