Федеральний канцлер хоче депортувати більше осіб, які отримали відмову у наданні притулку, – про це він незвично чітко заявив у своєму інтерв’ю. Деякі члени його власної коаліції вважають, що це добре, інші – ні.
Шольц та депортація: думки політиків розділилися
Шольц і депортація: явне прагнення канцлера збільшення кількості депортацій зустріло схвалення, але й різку критику. «Замість того, щоб приєднуватися до хору правих, канцлеру слід забезпечити більше доступного житла, значно більше грошей для муніципалітетів та остаточно скасувати заборони на роботу», – написала лідер Лівої партії Яніні Віслер на платформі X.
У газеті Der Spiegel канцлер заявив про набагато рішучіший курс у міграційній політиці: «Ми повинні, нарешті, у великих масштабах депортувати тих, хто не має права залишатися в Німеччині». За його словами, виїхати мають ті, хто не може посилатися на підстави для захисту та не має перспектив залишитися. Ми повинні депортувати більше та швидше».
Триттін: «Програма стимулювання расизму та правих радикалів»
Критика прозвучала і з лав «світлофорної» коаліції. Зелений» політик Юрген Тріттін написав на сайті X: «Через 30 років після 1993 року ми повинні були зрозуміти, що блокування, стримування, депортація – це не міграційна політика, а програма стимулювання расизму та правих радикалів».
Вольфганг Кубіцкі, заступник лідера партії, яка є партнером ВДП з коаліції, відкинув цю критику. Якщо Тріттін звинувачує канцлера в тому, що його ідеї щодо розв’язання міграційної кризи стимулюватимуть расистів та правих радикалів, то це «просто непристойно», заявив Кубіцький в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur.
Я раджу «зеленим» не перегинати ціпок. «Зрештою, це самі «зелені» хочуть створити факти своєю нездоровою позицією щодо міграційної політики, спрямованої проти більшості населення країни», – сказав Кубіцький.
Шольц та депортація: дослідник міграції сумнівається в ефективності
У свою чергу, дослідник міграції Рууд Коопманс із Берлінського університету імені Гумбольдта вважає вимогу Шольца не надто ефективною. «Депортація зрештою не вдається не через тривалість процедури, а через відсутність документів, неясність особистості, країни походження, які не співпрацюють, і, нарешті, через судові рішення, що перешкоджають депортації», – сказав Коопманс в інтерв’ю Bild. Тому «єдиний дійсно ефективний спосіб – це зробити так, щоб люди, які не потребують захисту, взагалі не приїжджали до Європи». Цього можна досягти лише передавши процедуру надання притулку третім країнам.