Шольц та депортація: думки політиків розділилися

7

Федеральний канцлер хоче депортувати більше осіб, які отримали відмову у наданні притулку, – про це він незвично чітко заявив у своєму інтерв’ю. Деякі члени його власної коаліції вважають, що це добре, інші – ні.

Шольц та депортація: думка політиків розділилася

Шольц та депортація: думки політиків розділилися

Шольц і депортація: явне прагнення канцлера збільшення кількості депортацій зустріло схвалення, але й різку критику. «Замість того, щоб приєднуватися до хору правих, канцлеру слід забезпечити більше доступного житла, значно більше грошей для муніципалітетів та остаточно скасувати заборони на роботу», – написала лідер Лівої партії Яніні Віслер на платформі X.

У газеті Der Spiegel канцлер заявив про набагато рішучіший курс у міграційній політиці: «Ми повинні, нарешті, у великих масштабах депортувати тих, хто не має права залишатися в Німеччині». За його словами, виїхати мають ті, хто не може посилатися на підстави для захисту та не має перспектив залишитися. Ми повинні депортувати більше та швидше».

Триттін: «Програма стимулювання расизму та правих радикалів»

Критика прозвучала і з лав «світлофорної» коаліції. Зелений» політик Юрген Тріттін написав на сайті X: «Через 30 років після 1993 року ми повинні були зрозуміти, що блокування, стримування, депортація – це не міграційна політика, а програма стимулювання расизму та правих радикалів».

Вольфганг Кубіцкі, заступник лідера партії, яка є партнером ВДП з коаліції, відкинув цю критику. Якщо Тріттін звинувачує канцлера в тому, що його ідеї щодо розв’язання міграційної кризи стимулюватимуть расистів та правих радикалів, то це «просто непристойно», заявив Кубіцький в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur.

Я раджу «зеленим» не перегинати ціпок. «Зрештою, це самі «зелені» хочуть створити факти своєю нездоровою позицією щодо міграційної політики, спрямованої проти більшості населення країни», – сказав Кубіцький.

Читайте також:  Коаліцію роздирають протиріччя: про що сперечаються політики

Шольц та депортація: дослідник міграції сумнівається в ефективності

У свою чергу, дослідник міграції Рууд Коопманс із Берлінського університету імені Гумбольдта вважає вимогу Шольца не надто ефективною. «Депортація зрештою не вдається не через тривалість процедури, а через відсутність документів, неясність особистості, країни походження, які не співпрацюють, і, нарешті, через судові рішення, що перешкоджають депортації», – сказав Коопманс в інтерв’ю Bild. Тому «єдиний дійсно ефективний спосіб – це зробити так, щоб люди, які не потребують захисту, взагалі не приїжджали до Європи». Цього можна досягти лише передавши процедуру надання притулку третім країнам.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я