Верховний суд підтвердив ще один смертний вирок

25

У зв’язку з антисистемними протестами в Ірані було підтверджено смертний вирок одному з демонстрантів. Згідно з іранською судовою системою, у суботу Верховний суд підтвердив смертний вирок, винесений минулого місяця щодо 32-річного чоловіка. Чоловік звинувачується у наїзді на шістьох поліцейських у листопаді. Один поліцейський загинув та п’ятеро отримали поранення, повідомило відомство на своєму сайті.

У той же час, смертний вирок ірано-курдському реперу був переглянутий Верховним судом. Самана Дж. було засуджено до смерті наприкінці жовтня за критику уряду в піснях, згідно з доповідачами ООН. Вирок було скасовано у суботу, йдеться у повідомленні на сайті. Тепер репер чекає новий судовий розгляд.

Дві страти вже виконані

На даний момент в Ірані страчено двох учасників протестів, у тому числі реп-музикант Мохсен С. Обидва були звинувачені в «розв’язуванні війни проти Бога». Згідно з ісламським законодавством, це звинувачення карається стратою. За повідомленнями іранської преси, ще понад 20 демонстрантів перебувають у смертному списку судової системи.

За даними іранських активістів та правозахисних груп за кордоном, у ході протестів загинуло понад 500 осіб – переважно демонстранти, а також співробітники сил безпеки. Понад 18 500 протестувальників було заарештовано. Іран не підтвердив ці дані, але й не спростував їх. Жорстокі дії Тегерана проти демонстрантів і особливо дві страти були засуджені в країні та за кордоном.

Читайте також:  Акція проти війни в Україні перед Кельнським собором

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я