Великий резервуар для AfD у Східній Німеччині

17

Згідно з новим дослідженням, права партія AfD може ще більше посилитися у східній Німеччині. Згідно з дослідженням, опублікованим Лейпцизьким університетом, партія вже досягла успіху в залученні вкрай правих виборців, але також має великий резервуар не виборців з аналогічними поглядами.

За словами авторів, докладне опитування 3500 осіб у східній Німеччині показало високий рейтинг схвалення правоекстремістських та міграційно-критичних висловлювань та шовінізму. Таке ставлення залишається практично стабільним упродовж 30 років, йдеться у дослідженні.

Наприклад, 26,3 відсотка респондентів повністю погодилися із твердженням, що Німеччині зараз потрібна «сильна партія, яка уособлює собою Volksgemeinschaft загалом». 14 відсотків визнали вірним твердження: «У нас має бути лідер, який керує Німеччиною сильною рукою на благо всіх».

“Федеративна Республіка надмірно відчужена до небезпечного ступеня”.

41,3 відсотка повністю підтримали твердження: «Іноземці приїжджають сюди лише для того, щоб скористатися перевагами нашої соціальної держави», а 36,6 відсотка підтримали пропозицію: «Федеративна республіка стала небезпечно надмірно відчуженою через велику кількість іноземців». Крім того, були й інші респонденти, які частково підтримали ці твердження – автори говорять про приховану згоду.

У 7,1 відсотка респондентів автори бачать «закритий правоекстремістський світогляд». Це значення трохи нижче за порівняльні дослідження за 2002–2010 роки, коли було визначено 8,0 відсотків, і за 2012–2020 роки з 9,7 відсотками. Проте, це «дуже високий відсоток, який є викликом для демократії, який не можна недооцінювати», йдеться у дослідженні.

Велика незадоволеність демократією у повсякденному житті

Згідно з дослідженням, підтримка ідеї демократії та конституційного ладу в принципі висока, але існує велика незадоволеність демократією у повсякденному житті. 77,4 відсотка респондентів кажуть: “Такі люди, як я, все одно не можуть вплинути на те, що робить уряд”. І 64,6 відсотка згодні із твердженням: «Я думаю, що безглуздо брати участь у політиці».

Читайте також:  Зустріч міністрів закордонних справ G20 в Індії

Репрезентативне опитування провели Інститут Ельзе-Френкель-Брунсвік при Лейпцизькому університеті. Загальна кількість респондентів становила 3546 осіб.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я