“Великий гідний поваги успіх AfD”

28

AfD не пройшла до міської ратуши Шверіна. Проте політолог Вольфганг Муно говорить про успіх партії. У найближчому майбутньому партія справді може досягти успіху на виборах.

 

Вибори у Шверіні: «Великий шанований успіх AfD»

На думку політолога Вольфганга Муно, вибори мера Шверіна були успішними для AfD, незважаючи на те, що її кандидат не пройшов до мерії. Це стосується й особисто кандидата від AfD Лейфа-Еріка Хольма, який отримав майже третину голосів. У деяких частинах району збірного житла Дреш Хольм переміг навіть. “Це вже дуже тривожно”, – сказав Муно виданню Deutsche Presse-Agentur. “Це великий гідний поваги успіх AfD”.

У гонці за посаду мера Шверіна у недільному другому турі переміг чинний представник СДПН Ріко Баденшир, який набрав 67,8% голосів. Хольм набрав 32,2%, згідно з даними виборчої комісії. Це був перший випадок, коли кандидат від правопопулістської партії AfD вийшов до другого туру виборів до мерії столиці Німеччини.

Колега Баденшира за партією, федеральний міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах, написав у Twitter: «Дуже хороша новина для всіх демократів Німеччини. Дякую всім партіям, які тут допомогли».

“Це вже буде дуже, дуже близько”

Після першого туру голосування всі партії, що програли, за винятком окружного об’єднання ВДП, дали рекомендації щодо обрання Баденшира. Для Муно, політолога цей союз – ще одна причина успіху кандидата від СДПН.

У довгостроковій перспективі, однак, не може бути рецептом інших партій покладатися на позачергові вибори та взаємну підтримку. До появи мера від AfD у столиці землі ще далеко, сказав Муно. Але він вказав на шанси AfD на виборах до окружної ради в Зоннеберзі, Тюрінгія, які відбудуться наступної неділі. “Це вже буде дуже, дуже близько”.

Читайте також:  CSU приймає нову базову програму

«Просуваючись все далі і далі праворуч»

У Шверіні, за його словами, відомий колишній радіоведучий Хольм є сильним кандидатом. Чи він є помірним представником AfD, на думку Муно, це навіть не питання. Можливо, при створенні партії він мав помірне крило, що складається з правих консерваторів та економічних лібералів. «З того часу він все більше і більше зміщується вправо». За його словами, він хоче обмежити свободу слова та свободу преси. «Це зрозуміло з їхніх заяв».

Партія спрямована проти демократії. Хольм «їв крейду» під час виборчої кампанії і продавав себе як милого сім’янина із сусіднього будинку. “Але він точно знає, в якій партії він перебуває”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :