Північна Корея після невдалого запуску супутника

30

Північна Корея хоче запустити до космосу свій перший супутник-шпигун за допомогою ракети-носія – але запуск не вдався. Тепер із Пхеньяну лунає незвичайна самокритика.

 

Північна Корея після невдалого запуску супутника

Північна Корея після невдалого запуску супутника майже три тижні тому назвала його найсерйознішим промахом для військової розвідки у першій половині року. У доповіді Центральному комітету правлячої Трудової партії відповідальні посадові особи зазнали «гіркої критики», повідомляють державні ЗМІ. Вони безвідповідально поставилися до підготовки проекту.

Нова спроба запуску має бути здійснена в найближчому майбутньому.

Північна Корея, щодо якої діють міжнародні санкції через її ядерну зброю та ракетну програму, визнала технічну несправність невдовзі після запуску 31 травня. Ракета-носій мала вивести в космос перший із її власних супутників-шпигунів. Проте ракета впала в Жовте море приблизно за 200 кілометрів на захід від південнокорейського острова Ечхон.

Нещодавно південнокорейські військові витягли з ракети великий уламок щодо розслідування стану північнокорейських ракетних технологій. Між технологією космічних ракет та військових ракет дальньої дії існує невелика різниця.

За повідомленнями з Північної Кореї, Центральний комітет представив проміжну оцінку найважливіших завдань у сфері безпеки та економічної політики на цей рік на засіданні, яке тривало кілька днів. На засіданні був присутній лідер Кім Чен Ин. За його словами, окрім прогресу у розширенні стратегічних сил, були відзначені й недоліки в деяких сферах. «Найсерйознішим із них став невдалий запуск військового розвідувального супутника», – йдеться у повідомленні. У ньому йдеться про те, що розробка такого супутника має велике значення для збройних сил, щоб «бути повністю готовими до бойових дій». Центральний комітет – один із керівних органів партії, головою якої є Кім Чен Ин.

Читайте також:  Ізраїль атакував збройовий завод у секторі Газа

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я