Вчені NASA назвали причину зникнення інопланетних цивілізацій

12

Вчені з Лабораторії реактивного руху NASA пояснили, чому земляни досі не спромоглися виявити позаземні цивілізації. Вони заявили, що всі інопланетяни знищили самих себе. The Daily Mail.

Теорія отримала назву “Великий фільтр”. Вона говорить, що існування розвинених цивілізацій, з великою ймовірністю, буде недовготривалим. Вони зникнуть, перш ніж встигнуть досягти необхідного для контактів з іншими формами життя рівня.

“Є щось, що заважає розумним, процвітаючим формам життя виживати на своїй рідній планеті досить довго, щоб осмислено поширитися на інші”, – кажуть експерти.

Вчені NASA зазначили, що в майбутньому людство також може чекати на такий сценарій. До списку головних загроз увійшли ядерна війна, смертоносна пандемія, штучний розум, що вийшов з-під контролю, і зміни клімату.

Але є й привід оптимізму. Визначивши загрозу, люди можуть знайти спосіб її нейтралізувати.

“Історія показала, що внутрішньовидова конкуренція і, що важливіше, співпраця привели нас до найвищих вершин винахідництва”, – зазначили експерти NASA.

Автор теорії «Великого фільтра» економіст Робін Хенсон назвав ще одну можливу причину падіння людства – посилення централізованого контролю та управління. За його словами, «що більше ми децентралізовані, то більша ймовірність того, що деякі з нас переживуть подію, яка приведе до кінця Землі». Окремі групи тих, хто вижив у майбутньому, могли б створити колонії на Місяці або Марсі.

Зазначимо, що теорія “Великого фільтра” викликає неоднозначну реакцію в науковій спільноті. Багато експертів вказують, що подібні схеми мають грунтуватися на безпосередніх спостереженнях, але у разі вони неможливі.

Раніше інші вчені назвали можливе місце для пошуку інопланетян. Вони могли б колонізувати так звані «бродячі» планети, які не прив’язані до однієї зірки.

.

Читайте також:  Обираємо мобільний кондиціонер

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я