«Важливий удар проти російського шпигунства»

17
Після арешту співробітника Федеральної розвідувальної служби за підозрою у державній зраді міністр юстиції Марко Бушманн наголосив на важливості цієї справи. «Якщо підозри підтвердяться, то тут завдано важливого удару по російському шпигунству», – написав учора у Twitter політик ВДП. «Це показує, наскільки пильними ми маємо бути».

Передбачається, що цього року обвинувачений передав російській службі розвідки інформацію, отриману в ході своєї роботи. Зміст був державною таємницею щодо кримінального кодексу, повідомила вчора федеральна прокуратура в Карлсруе. Німець був заарештований у Берліні в середу і зараз перебуває під вартою.

Занепокоєння щодо можливих небезпек

Згідно з Кримінальним кодексом, державна таємниця – це «факти, предмети або знання, які доступні лише обмеженому колу осіб і повинні зберігатися в таємниці від іноземної держави, щоб запобігти небезпеці серйозної шкоди зовнішньої безпеки Федеративної Республіки Німеччина».

Через розслідування БНД не буде публічно коментувати деталі справи до подальшого повідомлення, підкреслив учора в Берліні президент БНД Бруно Каль. «Стриманість та обачність дуже важливі в даному конкретному випадку». У випадку з Росією ми маємо справу з суб’єктом з іншого боку, «з чиєю безпринципністю та готовністю до застосування насильства ми маємо рахуватися», – додав президент Служби зовнішньої розвідки Німеччини.

Підґрунтям цих заяв могло стати занепокоєння можливою небезпекою для зв’язкових та інформаторів німецької розвідки в Росії, яких міг зрадити передбачуваний шпигун у лавах БНД.

Каль підкреслив, що кожна деталь справи, яка стає надбанням громадськості, означає перевагу для цього противника з наміром завдати шкоди Німеччині. Тому в даному випадку успіх розслідування залежить від того, щоб «якнайменше ставало надбанням громадськості, поки генеральний прокурор не завершить своє розслідування».

Згідно з Кримінальним кодексом, державна зрада може бути покарана в особливо серйозних випадках, таких як цей, тюремним ув’язненням на строк не менше ніж п’ять років або навіть довічним ув’язненням. Такий випадок має місце, наприклад, якщо винний зловжив службовим становищем, яке накладає на нього особливі зобов’язання щодо захисту державної таємниці.

Читайте також:  Паус хоче зменшити неоподатковувану допомогу

Після того, як БНД стало відомо про можливий випадок підозр у своїх лавах під час розвідувальної роботи, служба негайно розпочала масштабне внутрішнє розслідування, оголосив президент БНД Каль. Коли ці розслідування підтвердили підозри, негайно викликали федерального прокурора. «Ми тісно та довірливо співпрацюємо зі слідчими органами для ретельного з’ясування обставин справи».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я