Українцям не дали домовитися про мир

10

Невдовзі після нападу Росії на Україну Герхард Шредер спробував виступити у ролі посередника, не порадившись із урядом Німеччини. Озираючись назад, він робить вибухонебезпечне припущення.

Шредер: українцям не дали домовитися про мир

Колишній канцлер і друг президента Росії Владміра Путіна Герхард Шредер висловив підозру, що США завадили швидкому укладенню мирної угоди одразу після початку російської агресивної війни в Україні. На переговорах у Стамбулі у березні 2022 р. українці не погодилися на мир, «бо їм не дали цього зробити», заявив соціал-демократ в інтерв’ю газеті Berliner Zeitung.

“Все, про що вони говорили, вони мали спочатку узгодити з американцями”. На чому саме він заснував цю оцінку, залишилося відкритим. 79-річний президент критикується за те, що, незважаючи на війну в Україні, він сповідує дружні відносини з Путіним.

Після початку війни у ​​лютому минулого року представники Росії та України кілька разів зустрічалися для переговорів, у тому числі у Туреччині. За даними російських джерел, угоди було досягнуто, але вона не була реалізована. Москва звинуватила Київ у тому, що він за вказівкою Вашингтона зірвав досягнуті домовленості щодо припинення конфлікту. Україна пояснила зрив переговорів, зокрема тим, що в Бутші були виявлені військові злочини. У селі під Києвом було виявлено сотні тіл мирних жителів. Після цього президент України Володимир Зеленський видав указ, який забороняє подальші переговори з Росією. В останні дні Путін наголошував, що нові переговори можуть відбутися лише після зняття заборони.

Поїздка Шредера до Москви у березні 2022 року

У березні 2022 р. Шредер вирушив до Москви для переговорів з Путіним через два тижні після початку війни, не проконсультувавшись з урядом Німеччини. Згідно з тодішнім репортажем у «Нью-Йорк Таймс», у Кремлі його прийняли як главу держави чи уряду.

Читайте також:  Бербок завершила турне Латинською Америкою в Панамі

В інтерв’ю газеті Berliner Zeitung Шредер розповів, що у 2022 році він сам отримав від України прохання виступити посередником між цією країною та Росією. «Питання полягало в тому, чи я зможу передати послання Путіну. Крім того, з’явилася людина, яка мала дуже близькі стосунки з самим українським президентом. То був Рустем Умжеров, нинішній міністр оборони України», – сказав Шредер. За словами Шредера, він провів дві розмови з Умжеровим, потім віч-на-віч з Путіним, а потім з його посланцем. На переговорах 7 та 13 березня 2022 року про Бутша нічого не було відомо.

У ході переговорів Умжеров виявив готовність піти на поступки, наприклад заявив, що Україна не хоче членства в Нато. «Він також казав, що Україна хоче повернути російську мову на Донбас. Але зрештою нічого не сталося. Моє враження: нічого й не могло статися, бо все інше вирішувалося у Вашингтоні». Він також сказав: “Американці думають, що можна стримувати росіян”.

Шредер завжди критикував російську агресивну війну, але при цьому виступав за збереження відносин із Росією і неодноразово говорив, наприклад, про готовність Кремля до переговорів. Така позиція та його зв’язки з Росією викликали різку критику на його адресу. Після російського вторгнення керівництво партії СДПН неодноразово чітко дистанціювалося від Шредера та оголосило про його ізоляцію в партії. Проте процедура вилучення з партії, ініційована 17 відділеннями партії, не мала успіху.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :