У США помер другий у світі пацієнт зі свинячим серцем

19

Він мав так багато надій. Але він міг продовжити своє життя лише кілька тижнів.

У США помер другий у світі пацієнт зі свинячим серцем

У понеділок у США помер другий у світі пацієнт, якому було пересаджено серце свині. Про це повідомила університетська лікарня у Балтіморі в американському штаті Меріленд.

«Ми сумуємо про втрату Лоуренса Фосетта. Він був чудовим пацієнтом, вченим, ветераном ВМФ та сім’янином. Він просто хотів провести ще трохи часу зі своєю коханою дружиною, синами та сім’єю»– сказав доктор Бартлі П. Гріффіт, хірург, який проводив трансплантацію в Балтіморі.

Лоуренсу Фосетту лише у вересні було імплантовано генетично модифіковане свиняче серце. Пересадка донорського серця людини була неможлива через надто занедбану стадію захворювання. Незадовго до трансплантації у 58-річного пацієнта сталася зупинка серця і його довелося реанімувати.

Проте його випадок дав американським лікарям привід для надії

Спочатку після операції батько двох дітей добре відновлювався, самостійно дихав, спілкувався з сім’єю та друзями. Серце спочатку функціонувало без підключення до апаратів. Він почав проходити фізіотерапію.

Але в процесі лікування в його організмі з’явилися реакції відторгнення.

Лоренс Фосетт став другим у світі пацієнтом, якому як заміщаючий орган було імплантовано генетично модифіковане серце свині. Першому пацієнту такий орган було імплантовано у січні 2022 року, також в Університетській лікарні Балтімора. Девід Беннетт помер приблизно за два місяці.

Так звана ксенотрансплантація – пересадка органів тварин людині – досліджується з 1980-х років. Свині особливо підходять як донори, оскільки їх метаболізм схожий на людський.

В найближчому майбутньому подібні процедури планується провести і в Німеччині.

Читайте також:  У Бразилії протестувальники захопили Конгрес

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я