Проміжні вибори у США: найважливіше

18

У США відбуваються вибори до Конгресу, які можуть коштувати демократам більшості в одній або обох палатах.

Проміжні вибори у США: перші результати очікуються у середу ввечері (CET). Але остаточне рішення може стати відомим лише за кілька тижнів.

Найважливіші новини про «проміжні вибори» у США:

  • Головного демократа Шумера переобрали на посаду сенатора від Нью-Йорка (03.25 am)
  • Права Марджорі Тейлор Грін переобрана (03.15)
  • Губернатор Іллінойса Пріцкер переобраний (03.04)
  • На проміжних виборах у США поки що немає особливих подій (02.55)
  • Колишній прес-секретар Трампа Хакабі Сандерс стає губернатором Арканзасу (02.48)
  • Демократи відбирають у республіканців губернаторські посади у двох штатах (02.33)
  • Рона ДеСантіса переобрано губернатором Флориди (02.12)
  • Поки що немає чіткої тенденції на проміжних виборах у США (02.10)

Вибори в США: обробка результатів може затягнутися

Перші значні результати очікувалися не раніше раннього ранку середи за центрально-європейським часом. За даними деяких експертів, через щільне суперництво результати виборів можуть бути визначені протягом кількох днів чи навіть тижнів.

На «проміжних виборах» у середині чотирирічного терміну президента Джо Байдена на голосування буде виставлено всі 435 місць у Палаті представників та 35 зі 100 місць у Сенаті, другій палаті парламенту США. Також буде проведено голосування щодо виборів губернаторів та інших важливих посад у штатах. Наприклад, у багатьох місцях референдуми проводяться на місцевому рівні з таких питань, як аборти, мінімальна заробітна плата чи легалізація марихуани.

Демократи Байдена перебувають під загрозою втрати більшості у Конгресі. Тож поразка серйозно обмежить політичну свободу дій президента. За даними різних джерел, у республіканців є хороші шанси отримати більшість у Палаті представників. У Сенаті, який нині перебуває під вузьким контролем демократів, очікувалися перегони «лоб у лоб» за цілу низку місць.

Читайте також:  Як китайський Новий рік розносить коронавірус планетою

Якщо республіканці візьмуть під контроль Конгрес, друга половина терміну повноважень Байдена, швидше за все, буде відзначена глухим кутом, нездатністю до реформ і партійною боротьбою. Також результат виборів визначить, чи зможе Байден зрештою зробити перспективну заявку на черговий термін.

Якщо республіканці захоплять одну чи обидві палати Конгресу, Байден, демократ, більше не зможе просувати великих законодавчих ініціатив після січня. Але, крім того, він та його уряд можуть зіткнутися з парламентським розслідуванням або навіть процедурою імпічменту.

Без більшості в Сенаті Байден більше не зможе провести будь-які кадрові призначення на федеральному рівні, які мають бути затверджені у Палаті представників. Безперечно, це стосується й важливого призначення федеральних суддів.

Багато американців сумніваються у легітимності обрання Байдена

Третина американських виборців вважають, що президента США Джо Байдена не було законно обрано на пост у 2020 році, згідно з опитуванням. Такими є результати опитування, проведеного після виборів опитувальної фірмою для кількох американських ЗМІ, включаючи CNN. Ці результати було опубліковано у вівторок увечері (за місцевим часом) — невдовзі після закриття перших виборчих дільниць на проміжних виборах під час повноважень Байдена.

За даними CNN, 63% респондентів заявили, що Байден законно переміг на виборах два роки тому, а 34% – що ні. За даними телеканалу, опитування ґрунтується на опитуванні кількох тисяч виборців, які проголосували або в день виборів, або заздалегідь.

Демократ Байден виграв президентські вибори 2020 року у чинного президента Дональда Трампа. Проте Трамп і досі відмовляється визнати свою поразку. Республіканець продовжує поширювати необґрунтовані твердження про те, що свого часу його позбавили перемоги внаслідок масових фальсифікацій на виборах. А також ставить під сумнів достовірність проміжних виборів у вівторок.

Читайте також:  Apple скорочує виробництво iPhone 14 на 3 мільйони штук

Проміжні вибори в США: поки що немає чіткої тенденції

За дві години після закриття перших виборчих дільниць на проміжних виборах у США все ще не було чіткої тенденції у підрахунку голосів. Різні процедури підрахунку голосів призвели до неоднозначної картини у вівторок увечері (за місцевим часом).

Як і очікувалося, американські мовники повідомили про результати деяких сенаторських перегонів раніше, включаючи Індіану та Південну Кароліну для республіканців та Вермонт для демократів.

У Флориді, де губернатор Рон ДеСантіс, також відомий на всю країну, балотується на переобрання, республіканці вже були попереду як у його гонці, так і в гонці до Сенату після підрахунку великої кількості заочних бюлетенів. До речі, це вважається добрим знаком для партії. Тому що зазвичай демократи одержують тут більше голосів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :