У Німеччині закликають запровадити єдине страхування для всіх

6

У Німеччині є п'ять різних систем соціального страхування. Експерти вбачають серйозні проблеми, зокрема, в одній із них, і закликають до змін.

У Німеччині закликають запровадити єдине обов'язкове страхування для всіх. Догляд та будь-які проблеми в системі догляду, як і раніше, у всіх на слуху. Громадська асоціація VdK закликає об'єднати системи обов'язкового та приватного страхування для догляду, щоб покращити систему.

Система медичного страхування в Німеччині є дворівневою та пропонує можливість приватного страхування на додаток до обов'язкового медичного страхування. Залежно від типу медичного страхування залежить, чи буде людина охоплена обов'язковим чи приватним страхуванням довгострокового догляду.

Єдине обов'язкове страхування для всіх німців

За даними Німецького союзу приватних медичних страховиків, у 2021 році близько 8,7 мільйона німців мали приватне медичне страхування і стільки ж – приватне страхування довгострокового догляду.

На відміну від обов'язкового медичного страхування та страхування довгострокового догляду, приватні страховики можуть вибирати своїх страхувальників залежно від доходу, професії та стану здоров'я та прив'язувати індивідуальні страхові внески до цих параметрів.

Процес попереднього відбору, у якому враховується як дохід, а й стабільний стан здоров'я, означає, що у середньому менше людей змушені користуватися послугами з догляду у межах приватного медичного страхування.

За даними VdK, на кожні 100 осіб, застрахованих у системі обов'язкового медичного страхування, «в середньому 6,3 особи останнім часом потребували послуг з догляду, тоді як приватного медичного страхування – лише 3,2».

У Німеччині закликають запровадити єдине страхування для всіх.  Фото: klimkin/pixabay.com

Невитрачені посібники з догляду надходять до резервів обох форм страхування: «Наприкінці 2022 року вони становили понад 49 мільярдів євро для приватних медичних страхових компаній, тоді як у обов'язкових страхових компаній резерви становили лише 5,6 мільярда євро».

Читайте також:  Кречмер закликав до відкритих дебатів у Німеччині

Різниця стає особливо очевидною, якщо побачити кількість застрахованих осіб. Майже 9 мільйонів осіб, застрахованих приватно, порівнюються з 73,5 мільйонами осіб, застрахованих в обов'язковому порядку.

VdK скаржиться на відсутність політичної волі використовувати гігантські надлишки від приватного страхування довгострокового догляду для покращення умов догляду шляхом фінансового вирівнювання, яке нещодавно різко розкритикував Карл Лаутербах.

Президент VdK Верена Бентеле каже: «Неймовірно, що приватні страхові компанії накопичили 49 мільярдів євро, у той час як по всій країні закриваються центри догляду, і навіть люди, які потребують догляду, з доброю пенсією змушені жити на соціальну допомогу в результаті різкого зростання вартості догляду ».

На їхню думку, відхід – це «завдання всього суспільства», яке «має вирішуватися на кшталт солідарності з урахуванням демографічної тенденції». Асоціація вважає, що найбільш розумним рішенням було б об'єднання обов'язкового та приватного страхування довгострокового догляду за «страхуванням довгострокового догляду для всіх».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я