У Німеччині посилюють правила надання притулку

15

Німецькі законодавці ухвалили нові обмежувальні правила для прохачів притулку, спростивши процес депортації, оскільки найбільша економіка Європи стикається з великим напливом бажаючих.

У Німеччині посилюють правила надання притулку: в той час як запеклі дебати про міграцію розбурхують країну, а вкрай права партія AfD набирає нових обертів у опитуваннях, непопулярний лівоцентристський уряд Олафа Шольца виступив за вжиття цих заходів як засобу стримування прибуття нових мігрантів.

У Німеччині посилюють правила надання притулку

“Ми зробимо так, що люди без права на перебування будуть змушені швидше покинути нашу країну”, – заявила в четвер міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер про законопроект “про покращення репатріації”.

За словами Фезер, відправка людей, які не мають права на притулок, назад до країн походження дозволить звільнити ресурси для тих, хто найбільше потребує притулку.

Жорсткі заходи дають поліції нові повноваження щодо пошуку тих, кому наказано залишити країну, і щодо встановлення особи мігрантів.

Крім того, максимальний термін утримання людей під вартою до висилки збільшиться до 28 днів із 10, щоб дати владі більше часу на організацію депортації. Правозахисні групи засудили посилення політики як нелюдське та надмірне, а Асоціація німецьких юристів назвала його «чи навряд чи пропорційним».

«Ми в жаху від того, що людям, що біжать, і тим, хто пропонує їм гуманітарну допомогу, може загрожувати тюремний термін», – Заявила група з порятунку на морі SOS Humanity. Законодавство передбачає посилення покарання за контрабанду людей, незалежно від того, чи платять помічникам.

Однак у ньому є формулювання, яке обмежує переслідування допомоги на суші, що, на думку коаліції, виключає НУО, які допомагають мігрантам на морі, – це твердження деякі благодійні організації заперечують.

Читайте також:  Пісторіус "приголомшений" появою Шредера на прийомі

За оцінками уряду, цей пакет заходів призведе до додаткових 600 депортацій на рік.

Фезер зазначив, що жорсткіша реалізація існуючої політики призвела минулого року до 27-відсоткового зростання депортацій до 16 430.

Депутат Катіна Шуберт із вкрай лівої партії «Лінке» звинуватила уряд у тому, що він потурає політичним околицям, проводячи жорсткішу лінію.

«Ті, хто оголошує проблемою невелику кількість людей, які дійсно зобов'язані залишити країну, та криміналізують благодійні морські порятунки, займаються бізнесом украй правих»– сказала вона.

Різке збільшення кількості біженців, що прибувають останніми місяцями, в основному з Сирії та Афганістану, знову викликало запеклі дебати про імміграцію в Німеччині, а місцева влада заявила, що вона перевантажена кількістю прохачів притулку.

На тлі цих побоювань рейтинги антиміграційної партії AfD зросли приблизно до 22%, значно випереджаючи соціал-демократів Шольца із 14%.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я