У Малі пройде голосування за нову конституцію

13

Понад два роки армія Малі контролює країну, яку тероризують ісламісти. На міжнародному рівні звучать заклики до повернення до демократії – але зараз військові можуть ще більше зміцнитись.

 

У Малі пройде голосування за нову конституцію

На тлі вимог щодо виведення «блакитних касок» ООН громадяни кризової західноафриканської держави Малі сьогодні голосують за нову конституцію.

Більш ніж за два роки після останнього військового перевороту в африканській державі з населенням близько 23 мільйонів людей нарешті має розпочатися демократичний перехідний процес із територіальними, парламентськими та президентськими виборами, після закінчення яких до березня наступного року має бути визначений цивільний глава держави. Питання, чи вдасться витримати графік після того, як конституційний референдум було відкладено на три місяці, залишається відкритим.

Допомога від російських найманців

Ситуація з безпекою на півночі та в центрі Малі дуже погана. Бойовики, близькі до терористичних угруповань ІГ та Аль-Каїда, контролюють великі території країни на краю Сахари. У п’ятницю військова хунта полковника Ассімі Гойта вимагає виведення стабілізаційної місії ООН і приблизно 12 000 миротворців, у якій також беруть участь 1100 солдатів Бундесверу. Малійська армія бореться з терористами за допомогою російських найманців. Обидві сторони фіксують злочини проти цивільного населення.

Згідно з новою конституцією, яка має замінити документ 1992 року, влада президента та армії зросте. Поділ цивільної та військової влади скасовується, і армію покладається «виконання закону». Президент отримає владу стосовно уряду і відіграватиме велику роль у законодавстві. Спостерігачі критично ставляться до пунктів, які можуть бути рівносильними амністії за недавні військові перевороти та порушення прав людини.

Опозиція нової конституції

У майбутньому у багатонаціональній державі буде тринадцять офіційних мов, а французька стане робочою мовою. Крім того, будуть запроваджені нові інститути, такі як сенат та суд аудиторів. Сепаратисти-туареги на півночі Малі вважають порушенням мирної угоди 2015 року те, що всупереч тодішнім домовленостям півночі не буде надано великої автономії.

Читайте також:  Ізраїль розвиває наступ на Західному березі

Виборці, які мають право голосу, можуть проголосувати сьогодні з 8:00 до 16:00 за місцевим часом. Перші результати можуть виникнути завтра або у вівторок. Різні опозиційні партії та об’єднання виступили проти нової конституції. Табори «За» та «Проти» збиралися на мітинги та дебатували на телебаченні.

Проте свобода слова та свобода преси в Малі були обмежені після переворотів. Користувачі мобільних телефонів нещодавно отримували щоденні текстові повідомлення із закликом голосувати за. Питання, наскільки високою буде явка, залишається відкритим через ситуацію з безпекою та частково загального розчарування.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я