У Кенії вже є 5G. Але хто може собі це дозволити?

24

Дорогі тарифні плани роблять 5G недоступним для більшості кенійців.

У Кенії вже є 5G.  Але хто може собі це дозволити?

Минулого року Safaricom, найбільша телекомунікаційна компанія Східної Африки, пообіцяла запустити послуги 5G до кінця 2022 року. Компанія, що базується в Найробі, зробила це навіть раніше, розгорнувши 5G у Кенії 27 жовтня і поставивши за мету підключити 10 000 будинків та підприємств до березня наступного року.

Вартість 5G у Кенії

Але всі хвилювання з приводу швидше інтернету розсіялися після того, як компанія розкрила свої комерційні тарифи 5G.

Щоб отримати доступ до мережі, користувачам необхідно буде знаходитись у зонах 5G-готовності в Кенії, придбати 5G Wi-Fi роутер вартістю $209, заплатити за налаштування $42, а потім вибрати щомісячну послугу передплати. Ці плани починаються приблизно з $29 на місяць за підключення зі швидкістю 10 Мбіт/с, обмежене 300 ГБ, і до $124 на місяць за підключення зі швидкістю 100 Мбіт/с, обмежене 1 ТБ. Safaricom ще не встановила ціни на мобільні дані 5G, які вона планує запустити пізніше.

Компанія повідомила, що пропонуватиме моделі фінансування, щоб зробити смартфони 5G доступнішими. Проте середня ціна хорошого телефону з підтримкою 5G у Кенії становить близько 330 доларів, що недоступно більш ніж 80% населення Кенії, що налічує 53 мільйони людей. Щоб купити смартфон 5G і встановити вдома широкосмуговий зв’язок 5G, потрібно буде загалом 609 доларів.

Safaricom, найбільша телекомунікаційна компанія Східної Африки.  Фото: T. Schneider / Shutterstock

У Кенії дуже мало телефонів із підтримкою 5G

Пітер Ндегва, генеральний директор Safaricom, заявив, що мобільний зв’язок 5G допоможе компанії «впровадити найпередовіші технології, що дозволяють нашим клієнтам насолоджуватися цифровим способом життя». Однак він також повідомив, що з 27 мільйонів смартфонів у Кенії лише близько 200 тисяч підтримують 5G. До брендів смартфонів, що підтримують 5G у Кенії, відносяться Samsung, Huawei та Oppo. Для iPhone та інших брендів, що підтримують 5G, потрібне оновлення програмного забезпечення.

Читайте також:  Ще один шторм у Каліфорнії

Ігнатіус Алурі, який займається продажем ноутбуків у Найробі, сказав Quartz, що висока вартість 5G змусить його та інших кенійців продовжувати користуватися 4G, який служить їм досить добре. “Я не проти користуватися інтернетом 5G”, – сказав Алурі. «Проте ціна дуже висока. Витратити 609 доларів рівносильно оплаті оренди за шість місяців».

Навіть вартість 4G може вдарити по кишені кенійців, і Алурі переклав свою підписку на 4G з тарифного плану Safaricom 20 Мбіт/с на тариф 8 Мбіт/с, тому що «ми не бачимо різниці, оскільки лише кілька пристроїв використовують інтернет». Для багатьох потенційних клієнтів 5G є практичним вибором тільки у випадку комерційного, а не домашнього використання.

Една Оньянго, яка управляє ігровим онлайн-бізнесом у Кісуму, одному з міст, де Safaricom запустив 5G, вважає 4G достатнім для своїх потреб.

“Це правда, що 5G швидше, але він занадто дорогий”, – говорить Оньянго. Це не означає, що 4G повільний. На ньому працюють мої 15 ноутбуків, 12 ігрових приставок та шість смартфонів. Що мені робити з додатковою пропускною здатністю 5G?

У міру того, як все більше африканських компаній запускатимуть послуги 5G, вартість зрештою знизиться. Але негайне розгортання Safaricom привабить лише бізнес-клас, еквівалентний кенійським користувачам стільникового зв’язку.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я