У ході виборів у Туреччині спостерігачі не очікують проблем

11

У травні Туреччина обиратиме новий парламент та нового президента.

 

У ході виборів у Туреччині спостерігачі не очікують проблем

Незалежні спостерігачі не очікують на серйозні проблеми при проведенні парламентських і президентських виборів у Туреччині, які пройдуть приблизно через 5 тижнів. Голова організації незалежних спостерігачів Oy ve Ötesi («Голосу і більше») Ертім Оркун заявив німецькому агентству друку, що не поділяє побоювань щодо фальсифікації виборів. “Безпека виборів знаходиться в наших руках”, – сказав він. За його словами, якщо кожна виборча урна матиме спостерігачів, які стежитимуть за процесом, то він не бачить можливості для шахрайства.

Він сказав, що 25 тисяч добровольців із усіх 81 провінції країни вже зареєструвалися в організації для спостереження за виборами. Ціль – 100 тисяч спостерігачів. Крім того, партії спрямовують своїх представників. Оркун сказав, що найскладніша ситуація склалася у зонах землетрусу, де люди голосують у складних умовах через руйнування.

Уряд контролює більшу частину ЗМІ

Внаслідок землетрусу на початку лютого загинуло понад 50 тисяч людей, і невідома кількість людей досі вважається зниклими безвісти. Імовірність того, що замість зниклих безвісти проголосують інші люди, як багато хто побоювався, він оцінює як «низьку», сказав Оркун. Зрештою, посвідчення особи має бути пред’явлене, сказав він.

Рюстю Тирьякі, представник прокурдської опозиційної партії HDP у виборчому органі, висловив аналогічну думку. Теоретично, шахрайство у такий спосіб можливе, але на практиці це складно здійснити, сказав він агентству dpa. За його словами, близько 100 тисяч людей, які постраждали в районах землетрусу, зареєструвалися для голосування в інших провінціях. Сотні тисяч залишили район землетрусу. Незрозуміло, скільки з них повернуться до рідного регіону на вибори 14 травня.

Читайте також:  Іранець, який оголосив голодування у в'язниці, може загинути

Після останніх виборів у 2018 році спостерігачі від Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) критикували кандидатів за те, що вони не мали рівних можливостей. Уряд контролює більшу частину ЗМІ. Після внесення поправки до закону про вибори президенту Реджепу Тайіпу Ердогану також було дозволено використати державні ресурси, такі як службові автомобілі та державні банкети під час виборчої кампанії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я