Торік акули рідше нападали на людей

54

Напади акул на людей часто знаходять великий відгук у засобах масової інформації. Проте кількість нападів минулого року скоротилася.

Торік акули рідше нападали на людей

Минулого року кількість неспровокованих нападів акул у світі скоротилася – акули рідше нападали. “Разом з 2020 роком було зафіксовано найнижчу кількість зареєстрованих інцидентів за останні 10 років”, – оголосив у понеділок Університет Флориди в Гейнсвілл. Згідно зі звітом, у 2022 році було зареєстровано 57 таких нападів акул – з 2013 року кількість задокументованих нападів у середньому становить 74. Минулого року від укусів акул загинули п’ятеро людей. Минулого року їх було дев’ять, 2020 року – навіть десять.

Акул поменшало?

Дослідники дійшли висновку, що це цифри можуть відбивати скорочення глобальних популяцій акул. Гевін Нейлор, директор розташованого при університеті Флоридського музею природної історії, пропонує інше пояснення: «Мабуть, кількість смертей знизилася тому, що в деяких районах нещодавно були введені суворі протоколи безпеки на пляжах, особливо в Австралії».

Дослідницька група зосередила свою статистику на нападах хрящових риб, які, мабуть, не мають прямої причини, не були спровоковані людьми. Однак у 2022 році було зафіксовано ще 32 «спровоковані» укуси акул – наприклад, через те, що люди рибалили поблизу місця події та у воді плавала приманка. Усі дані взяті з Міжнародної картотеки нападів акул (Isaf), що зберігається у музеї.

Порівняно з поширенням страху перед нападами акул, який зазнають багато людей, кількість реальних жертв вкрай мала. Для порівняння, за даними Національного інституту здоров’я США (CDC), щороку від утоплення вмирають 236 тисяч осіб.

Читайте також:  Нетаньягу захищає судову реформу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я