Спілка бойових танків для України ще не завершена

23

Чи багато урядів хочуть передати Україні бойові танки, але канцлер Шольц ставить на гальма? Через десять днів після ухвалення рішення картина виглядає дещо інакше. Однак перші зобов’язання вже взято.

Спілка бойових танків для України ще не завершена

Після ухвалення рішення про постачання бойових танків «Леопард» уряд Німеччини намагається домогтися виконання зобов’язань з боку інших держав. Після політичного звільнення поставок запланований альянс ще не завершено, повідомили у вихідні урядові кола в Берліні газеті Deutsche Presse-Agentur. Однак Польща та Канада почали робити конкретні кроки – від Португалії у вихідні надійшла обіцянка про постачання сучасніших літаків Leopard 2A6, які також хоче надати Німеччина.

Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник, колишній посол його країни в Німеччині, у неділю в Твіттері закликав усі держави, які використовують Leopard, зробити внески до «глобальної танкової коаліції», щоб звільнення всіх окупованих територій стало можливим у 2023 році. Він написав: «Наше виживання як держави та як культурної нації під загрозою».

Канада: «Бойові танки на шляху до допомоги Україні»

Уряд Німеччини оголосив 25 січня, що поставить 14 Leopard 2A6 після того, як Польща вже подала заявку на отримання дозволу на постачання старих Leopard 2A4. Таким чином, обидві країни роблять перший крок, який за участю партнерів має призвести до розгортання двох українських батальйонів «Леопард». В Україні вони зазвичай оснащені 31 танком кожен. Німеччина також хоче тримати в резерві п’ять Leopard 2A6 як заміну. У той час як в інших країнах вже є оголошення про постачання більш старої моделі Leopard 2A4, ситуація з поставками нового типу 2A6 спочатку була запущена.

У вихідні Канада занурила перший Leopard 2 у транспортний літак, щоб доставити систему озброєння до Європи. «Основні бойові танки вже на заваді, щоб допомогти Україні», – написала міністр оборони Аніта Ананд до відео в Твіттері в суботу. Її країна також хоче взяти участь у тренінгу. Тим часом, глава уряду Португалії Антоніу Кошта твердо пообіцяв поставки, але залишив точну кількість відкритим. Наразі його країна перебуває в контакті з Німеччиною щодо капітального ремонту танків Leopard, повідомило португальське державне інформаційне агентство Lusa.

Читайте також:  Вибори у Туреччині: берлінські турки можуть голосувати

Жодних конкретних обіцянок щодо участі в танковому пакеті

Der Spiegel» повідомив, що Шольц раніше під час кількох телефонних розмов намагався схилити глав урядів до ухвалення зобов’язань щодо постачання. За інформацією Spiegel, жодна країна ЄС не захотіла взяти на себе конкретні зобов’язання щодо участі в танковому пакеті, навіть під час відеодзвінка, на який їх запросив міністр оборони Борис Пісторіус (СДПН). Навіть голландський уряд, який, як і Польща, вже обіцяв у ЗМІ постачання танків Leopard 2, не хотів брати на себе зобов’язання.

Португалець Коста під час відвідин португальської військової місії у Центральноафриканській Республіці заявив: «В даний час ми працюємо над тим, щоб можна було обійтися без деяких наших танків. Я знаю, скільки танків буде відправлено (нами в Україну), але про це буде оголошено свого часу». Коста повідомив державний телеканал RTP, що можливі терміни розгортання були узгоджені на європейському рівні «до кінця березня». Португальські збройні сили мають загалом 37 машин Leopard 2A6, які були куплені у Нідерландах кілька років тому.

Іспанія хоче поставити Україні від чотирьох до шести основних бойових танків Leopard у рамках першого траншу, як повідомила газета El País з посиланням на урядові кола в Мадриді. Міністерство оборони Іспанії не стало ні спростовувати, ні підтверджувати це повідомлення. Йдеться про танки типу 2A4, які були законсервовані в Сарагосі з 2012 року, пише газета. Спочатку їх потрібно буде відремонтувати, що займе близько двох з половиною місяців і може коштувати понад 500 тисяч євро за танк. Точна кількість танків, які зможе поставити Іспанія, залежатиме від стану 53 законсервованих «Леопардів».

Польща вже розпочала навчання українських солдатів на Leopard, заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак, згідно з повідомленням новинного порталу TVP.info у суботу. Більш детальні умови постачання самих танків будуть обговорюватися з союзниками НАТО на зустрічі в середині лютого, сказав Блащак, згідно з повідомленням агентства PAP.

Читайте також:  Шойбле: німецька єдність, Європа, Остполітик

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я