Ті, хто потребує відходу в тяжкому становищі, — заклики до фінансових реформ

16
Тиск щодо реформ у фінансуванні довгострокового догляду в Німеччині продовжує зростати перед численним зростанням витрат. Захисники інтересів пацієнтів домагаються швидкого збільшення регулярної підтримки тих, хто потребує догляду, яких доглядають вдома.

«Постраждалі та їхні родичі зазнають фінансового краху, а федеральний уряд просто дивиться на це», – сказав Deutsche Presse-Agentur Ойген Брайш, голова Німецького фонду захисту пацієнтів. Минулого року допомога з догляду також не була скоригована. Згідно з аналізом, лише за цей період парламентських виборів кількість людей, які потребують довгострокового догляду, може збільшитися на півмільйона.

Захисник пацієнтів Бриш зажадав: «Зараз необхідне одноразове 25-відсоткове збільшення допомоги з догляду. Так само необхідна обов’язкова щорічна динамізація». Потреба тих, хто потребує догляду вдома, «ніколи не була такою великою, як сьогодні». Незважаючи на обіцянку, дану в коаліційній угоді, 4,2 мільйона людей, які отримують догляд вдома, у 2022 році не отримають ні цента більше, ніж останні п’ять років. У той же час вартість життя різко зросла з моменту останнього підвищення допомоги у 2017 році.

СДПН, «Зелені» та ВДП домовилися в коаліційній угоді: «Ми регулярно динамізуватимемо допомогу з догляду, починаючи з 2022 року». Він передається фондом страхування довгострокового догляду як підтримку тих, хто потребує довгострокового догляду, яких не доглядають в установах. Вони можуть використовувати його вільно, наприклад, для догляду за хворими. За даними Федерального міністерства охорони здоров’я, вона становить від 316 до 901 євро на місяць залежно від рівня догляду.

До 5,75 млн осіб, які потребують довгострокового догляду, до 2030 року

Згідно з новим аналізом Наукового інституту приватного медичного страхування (Wissenschaftliches Institut der Privaten Krankenversicherung, PKV), очікується, що кількість людей, які потребують довгострокового догляду, «прискорюватиметься» до середини десятиліття. Якщо наприкінці 2021 року довгострокового догляду потребували 4,9 мільйона осіб, то до 2025 року їх кількість може становити від 5,46 до 5,48 мільйона. До 2030 року цей показник може збільшитися до 5,75 млн осіб, йдеться в короткому аналізі, який є у розпорядженні агентства dpa. До нього також увійшов новий прогноз чисельності населення, складений Федеральним статистичним управлінням до 2070 року, опублікований на початку грудня.

Читайте також:  Більшість не очікує закінчення війни в Україні у 2023 році

Загалом зазначається «сильне збільшення фінансового тиску на страхування довгострокового догляду та потреба у кваліфікованому медперсоналі», йдеться в аналізі. До 2070 року довгострокового догляду можуть потребувати «від 6,62 до 7,48 мільйонів осіб». Директор асоціації PKV Флоріан Ройтер сказав: “Ще є час для створення додаткових асигнувань на довгостроковий догляд, але він становить від п’яти до дванадцяти”. Приватне страхування довгострокового догляду вже заощадило 47 мільярдів євро як фінансований «демографічний резерв» на випадок наслідків старіння. Ще більше людей мають укласти додаткове страхування у разі довгострокового догляду.

Федеральний міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах (СДПН) хоче у новому році ухвалити важливий закон про фінансування довгострокового догляду. За словами представників міністерства, основна увага приділяється також динамізації багатьох пільг. Нині інфляція практично з’їдає ставки медсестер.

Лише «революція» у фінансуванні дозволить покрити витрати

Багато жителів будинків для літніх людей також борються зі зростанням цін. З початку 2022 року на додаток до виплат із фонду страхування довгострокового догляду вони отримують доплату, яка збільшується за тривалішого перебування в будинку для літніх людей. Проте останнім часом навіть виплачувані частки ще більше зросли, і таким чином були лише частково пом’якшені, як показала оцінка, проведена Асоціацією фондів замісного медичного страхування. Це з тим, що страхування довгострокового догляду – на відміну медичного страхування – покриває лише частина витрат за чистий догляд. У домашніх умовах також додаються витрати на проживання, харчування та інвестиції.

З січня до кінця вересня нові надбавки на стримування витрат становили 2,6 мільярда євро, так відповіло Міністерство охорони здоров’я на запитання Лівої партії. У середньому за перші три квартали гроші отримали 699 000 осіб, які потребують догляду. З них 25,4% отримували найменшу надбавку, яка виплачується в перший рік проживання в будинку для людей похилого віку та зменшує особистий внесок у догляд на 5%. Найвищу надбавку, яка виплачується з четвертого року проживання в будинку та має знижувальний ефект у 70 відсотків, було виплачено 41,8 відсоткам.

Читайте також:  Боротьба за контроль над судовою системою: Іспанія у глибокій кризі

Експерт лівого штибу Атеш Гюрпінар заявив, що фінансова незахищеність людей, які потребують догляду, має бути негайно припинена. У довгостроковій перспективі лише «революція» у фінансуванні зможе покрити витрати за допомогою солідарного страхування довгострокового догляду, у який кожен платить відповідно до своїх коштів. Це єдиний надійний захист від бідності, викликаний довгостроковим доглядом.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я