“Тайвань – це маяк свободи”

27

Під час свого візиту до Тайбею колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен наголосив на праві Тайваню самостійно визначати своє майбутнє. Пекін відреагував негайно.

Екс-глава НАТО: «Тайвань – це маяк свободи»

Тайвань повинен мати можливість самостійно визначати своє майбутнє. «Тайвань – це маяк свободи», – вважає колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. На прийомі у президента Цай Ін-вень у Тайбеї Расмуссен сказав, що Тайвань є «маяком свободи» і належить «до сім’ї демократій».

Перший візит Андерса Фог Расмуссена до Тайваню

Це перший візит колишнього генерального секретаря НАТО до демократичної острівної республіки, на територію якої претендує комуністичне керівництво Пекіна. «Я тут, на Тайвані, щоб продемонструвати свою рішучу підтримку їхнього права самим вирішувати майбутнє Тайваню», – сказав Расмуссен.

Пекін відреагував негайно

Уряд Китаю розкритикував цей візит. Представник МЗС Мао Нін підтвердила позицію Пекіна, за якою Тайвань є «невід’ємною частиною» Народної Республіки. «Тайванське питання – це не питання демократії та прав людини, а питання возз’єднання та суверенітету Китаю», – сказав Мао Нін. Усі спроби створити “два Китаї” або “один Китай, один Тайвань” приречені на провал, сказав він.

Останнім часом напруженість посилилася. Після візиту спікера Палати представників США Ненсі Пелосі у серпні Пекін розпочав великомасштабні військові маневри та підтримує військовий тиск, збільшуючи розгортання військових кораблів та літаків у Тайванській протоці.

Читайте також:  Захист прав жінок у Китаї: влада ухвалила новий закон

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я