Ситуація у війні з Україною на 30 червня

19

Україна та Росія звинувачують один одного у плануванні атаки на Запорізьку атомну електростанцію. Агентство з атомної енергії стурбоване.

 

Ситуація у війні з Україною на 30 червня

Ситуація у війні з Україною на 30 червня. Міжнародні спостерігачі на окупованій Росією українській атомній електростанції у Запоріжжі досі не бачили ознак встановлення мін російськими військами. Проте команда Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яка постійно перебуває на атомній електростанції, ще не отримала доступу до деяких ділянок об’єкта, заявив у Відні глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Частини турбінних залів та системи охолодження ще мають бути оглянуті, йдеться в його доповіді.

Минулого тижня українська військова розвідка СБУ заявила, що Росія замінувала атомну електростанцію та планує там терористичну атаку. Президент України Володимир Зеленський також попереджав про таку атаку. Москва відкидає ці звинувачення та, у свою чергу, стверджує, що Україна планує напад з метою викликати ядерну катастрофу.

«Ми дуже серйозно ставимося до всіх цих повідомлень», – наголосив Гроссі у відповідь на звинувачення України. МАГАТЕ було «відомо», що поблизу атомної електростанції та у певних місцях станції раніше були встановлені міни. Гроссі не уточнив, яку інформацію про це має МАГАТЕ.

Невдовзі після початку війни 16 місяців тому російські війська швидко зайняли значну частину півдня України, включаючи важливі об’єкти інфраструктури, як-от Запорізька атомна електростанція. Ситуація навколо атомної електростанції, яка знаходиться неподалік лінії фронту і кілька разів потрапляла під обстріл, неодноразово викликала побоювання з приводу ядерної катастрофи.

Зеленський: Україна дивує своєю силою

Зеленський, тим часом, наголосив на силі власних збройних сил України у боротьбі проти російського вторгнення. «Україна та українці набагато сильніші, ніж хтось очікує від нас, іноді сильніші, ніж думали навіть ми», – сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні. Він сказав, що у боротьбі з російськими загарбниками країна показала усьому світу силу України. У своєму виступі Зеленський нагадав про взяття острова Зміїний у Чорному морі рік тому. “Це була одна з наших найважливіших перемог”. Завдяки цьому, сказав він, було відновлено контроль не лише над островом, а й над значною частиною Чорного моря.

Читайте також:  Усі навчальні заклади Корнинської громади забезпечені генераторами

Зеленський знову заявив, що Україна досягає успіхів у своєму контрнаступі. «Ми досягли прогресу у всіх напрямках нашими активними діями». Посилення артилерії на півдні та сході було «очевидно пріоритетним», сказав Зеленський. У своїй промові він також подякував Данії за новий оборонний пакет, що включає артилерію, зенітні ракети та обладнання для розмінування. Україна захищається від російського вторгнення за допомогою Заходу із 24 лютого 2022 року.

Кулеба: Вступ до НАТО – шлях до миру

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Київ бореться з давніми забобонами та нерозумінням наслідків вступу його країни до НАТО. Членство в НАТО не призведе до нової чи більш масштабної війни з Росією, заявив Кулеба в Києві в інтерв’ю “Bild”, “Welt” та “Politico”. Навпаки, за його словами, членство в НАТО стало б «дорогою до миру» – тому що Росія не наважиться знову напасти на Україну, яка є членом НАТО.

Україна тоді позбавить Німеччину та інші західні країни НАТО від тягаря захисту свого східного флангу, пообіцяв Кулеба: «Ми візьмемо цей тягар на свої плечі».

За словами Кулеби, Україна не розраховує вступити до НАТО під час війни. «Але після війни для Європи було б самогубством не ухвалити Україну в НАТО. Україна поза НАТО означатиме, що війна, як і раніше, залишається можливою. Єдиний спосіб закрити двері для російської агресії проти Європи та Євро-Атлантичного простору загалом – це ухвалити Україну в НАТО», – сказав він.

У зв’язку з майбутнім самітом НАТО в Литві, який відбудеться за два тижні, він попередив уряд Німеччини, щоб він не перешкоджав вступу його країни до Альянсу. Він закликав Берлін не повторювати «помилку, яку канцлер Меркель здійснила в Бухаресті у 2008 році, коли вона запекло чинила опір будь-якому прогресу у справі членства України в НАТО». За його словами, тодішнє рішення відчинило двері для вторгнення Путіна до Грузії і, зрештою, для незаконної анексії Криму.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

На саміті 2008 року країни НАТО запропонували Україні перспективу членства, але потім відмовилися від цієї пропозиції, пославшись на інтереси Росії. Ангела Меркель та тодішній президент Франції Ніколя Саркозі заблокували вимоги інших партнерів по НАТО щодо якнайшвидшого вступу.

Ситуація у війні з Україною: що стане важливим далі

Глава уряду Іспанії Педро Санчес вирушає до столиці України Київ, щоб ухвалити ротаційне головування у Раді ЄС. Тим самим він хоче підкреслити, що Європейський Союз продовжує підтримувати країну, яка зазнає нападів з боку Росії. «Війна в Україні буде одним із головних пріоритетів нашого головування», – сказав Санчес після участі у саміті ЄС у Брюсселі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я