Суперечка про стелі боргу в США в безвиході

42

Фронти посилилися, час підтискає: президент США Байден ледь повернувся з саміту G7 у Японії, як у Вашингтоні тривають переговори щодо боргової суперечки. Чи можна запобігти дефолту?

 

Суперечка про стелі боргу в США в глухому куті – дефолт все ближче

Суперечка про стелю боргу в США в глухому куті: У дебатах про підвищення стелі держборгу в США поки не видно згоди. Сьогодні президент США Джо Байден та опозиційний республіканський переговорник Кевін Маккарті планують знову зустрітися для переговорів на найвищому рівні.

Час стискає: Уряду США загрожує дефолт на початку червня, якщо команда Байдена до цього часу не досягне угоди з республіканцями в Конгресі про підвищення стелі боргу.

Різка критика з боку президента США

У зв’язку із важкими переговорами президент Джо Байден учора звинуватив республіканців у тому, що вони «займають крайні позиції». “Деякі пропозиції республіканських переговорників були просто неприйнятними”, – сказав Байден на своїй заключній конференції в рамках саміту “Великої сімки” в Хіросімі, Японія. Республіканці мали зрозуміти, що не може бути двопартійної угоди, яка б випливала «виключно, виключно» їхнім умовам.

Байден сказав, що він готовий скоротити державні витрати, як того вимагають республіканці. Однак, за його словами, необхідно також говорити про державні доходи, зокрема підвищення податків для високооплачуваних громадян. Республіканці, проте, були готові зробити це. Байден нарік, що з цього питання існують значні розбіжності. «Ми можемо досягти угоди», – наголосив Байден. “Дефолт – це не варіант”.

Небезпека глобальної фінансової кризи

У США парламент встановлює такий ліміт через нерегулярні проміжки часу та визначає, скільки грошей може зайняти уряд. Цього разу процедура переросла у запеклі суперечки, які становлять велику небезпеку: дефолт найбільшої економіки світу може спровокувати світову фінансову кризу та економічний спад.

Читайте також:  Зеленський виступив на саміті ЛАД

Суперечка супроводжувала Байдена під час його візиту до Японії. Президента регулярно інформували про перебіг переговорів. Через цю суперечку його участь у саміті «Великої сімки» навіть була поставлена ​​під питання. У результаті Байден скасував запланований візит до Папуа-Нової Гвінеї та Австралії, щоб у неділю повернутися до Вашингтона прямо з Хіросіми.

Мільйони робочих місць під загрозою

Після повернення до Вашингтона Байден вже з дороги розмовляв телефоном з Маккарті, після того, як республіканець попросив президента поговорити з ним. Маккарті охарактеризував розмову як “продуктивну”. Однак у вихідні він знову звинуватив адміністрацію у відході від угоди. За його словами, “соціалістичне крило демократів” тримає партію під своїм контролем.

За словами міністра фінансів США Джанет Єллен, можливий дефолт найбільшої економіки світу може статися 1 червня. Тоді США вже не зможуть сплачувати більшість своїх рахунків. Внаслідок цього мільйони людей можуть втратити роботу. У 2011 році республіканська більшість у Конгресі відклала підвищення стелі боргу. Тоді кредитний рейтинг США був знижений єдиний раз в історії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я