Створено безкоштовний посібник щодо охорони навколишнього середовища “Космічний порядок”

17

Створено спеціальну книгу для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку “Космічний порядок”, яка за допомогою ігор, завдань на кмітливість, розмальовок та веселих наклейок навчить маленьких читачів піклуватися про довкілля, інформує голова правління підприємства CleanR Валерій Станкевич.

Ця книга, яка безкоштовно доступна всім бажаючим, може стати цінним навчальним посібником не тільки в закладах освіти, а й у будь-якій сім’ї, розповідаючи дітям у захоплюючій та зрозумілій формі про те, як піклуватися про навколишнє середовище, що таке сортування відходів та “Космічний порядок” ” в цілому.

Книгу із завданнями “Космічний порядок” розробили CleanR та Zaļā josta – підприємства, що веде в Латвії групи підприємств з надання послуг у сфері навколишнього середовища АТ CleanR Grupa. Повсякденна робота експертів підприємств полягає в тому, щоб забезпечувати сучасне управління відходами, збирання та переробку відходів, а також просвічувати населення про те, як краще дбати про довкілля, зменшувати кількість та сортувати відходи.

“Турбота про навколишнє середовище та відповідальність за створювані нами відходи кореняться в нашій особистості, і ці основи закладаються в нас з раннього віку. Саме тому важливо вже з дитинства за допомогою ігор та веселих завдань сприяти розвитку у дітей та молоді уявлень про навколишнє середовище, показуючи їм, що дружній для довкілля спосіб життя – це просто, природно і захоплююче.Ми закликаємо латвійські сім’ї та навчальні заклади при навчанні дітей турботі про довкілля використовувати завдання з книги “Космічний порядок”, об’єднавши таким чином наші зусилля з виховання “зеленого” покоління”, – каже представник ТОВ Zaļā josta Лайма Кубліня.


У свою чергу, голова правління CleanR Валерій Станкевич зазначає, що цей захоплюючий матеріал для дітей може ефективно допомогти донести ідеї і до дорослих.

Читайте також:  Океан у земній корі: вчені зробили вражаюче відкриття

“CleanR працює над сучасними рішеннями з управління відходами, модернізує свої виробничі підприємства та будує нові, щоб якнайбільше відходів отримували друге життя та потрапляли на переробку, а не на полігон. Один з перших кроків щодо скорочення відходів – не створювати їх, наприклад, не купувати зайві, непотрібні, одноразові товари, економити енергоресурси, вимикаючи світло в кімнатах, де ми не знаходимося, не лити даремно воду з крана без необхідності, це те, що ми повинні робити самі та закликати робити інших.Другий крок – навчитися сортувати відходи і усвідомлювати, що вони можуть перетворитися на ресурс для створення нових речей”, – пояснює Станкевич.

За спостереженнями керівника CleanR, якщо люди починають освоювати ці основні принципи вже з дитинства, вони продовжують слідувати їм і в дорослому віці, тому що це здається правильним і зрозумілим.

“Ми впевнені, що завдяки веселій та пізнавальній книзі “Космічний порядок” охопимо широку аудиторію дітей, які у захоплюючій формі зможуть освоювати прості кроки, як берегти навколишнє середовище, і навчать цьому та своїх батьків. Ця книга дозволить кожній дитині стати у своїй сім’ї інспектором з питань навколишнього середовища та всім разом змінити звички”, – наголошує Станкевич.


Книга завдань “Космічний порядок” доступна безкоштовно в цифровому форматі всім бажаючим, а завантажити її можна на сайті CleanR у розділі Vides izglītība (Освіта у сфері навколишнього середовища).

Головні персонажі книги “Космічний порядок” – мурашки Клініньш (Чистюля) та Месліньш (Грязнуля) пропонують юним читачам та їхнім батькам виконати різні завдання, які допомагають вивчити основні принципи охорони навколишнього середовища. Книга допоможе сім’ям дізнатися, наскільки дружні їхні повсякденні звички довкіллю, що вони можуть зробити, щоб відходів було менше, а довкілля – чистіше. У книзі міститься безліч інших цінних відповідей на питання про те, як кожен з нас може подбати про те, щоб “Земля усміхалася”! “За допомогою цих ігор ми також хочемо наголосити, що порядок у природі починається з порядку у власному будинку та дворі”, – додає Станкевич.

Читайте також:  2 рецепти літніх ягідних напоїв. Спробуйте!

Завантажити книгу “Космічний порядок” можна тут.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :