США та Китай відновлять зв’язок збройних сил двох країн

3

В останні місяці діалог між Вашингтоном та Пекіном не відрізнявся особливою активністю. Особливе занепокоєння американців викликало відсутність діалогу з китайськими військовими.

США та Китай відновлять зв’язок збройних сил двох країн

Після тривалого радіомовчання США та Китай відновлять зв’язок між збройними силами двох країн. Про це заявив президент США Джо Байден після зустрічі з главою китайської держави Сі Цзінпіном у Вудсайді, на південь від Сан-Франциско. За словами Байдена, цей крок має вирішальне значення. Без обміну думками можуть виникнути аварії та непорозуміння».

Згідно з супровідною пресою з Білого дому, міністр оборони США Ллойд Остін тепер має зустрітися зі своїм китайським колегою. Відбудуться оперативні переговори між високопоставленими військовими керівниками обох країн. У них візьме участь і командувач ВПС США у Тихоокеанському регіоні, йдеться у повідомленні. Командири кораблів обміняються інформацією.

Непорозуміння та прорахунки

В останні місяці уряд США неодноразово скаржився на те, що звичні прямі військові контакти з Китаєм не працюють і це може призвести до небезпечних непорозумінь та прорахунків. Наприклад, Пекін відхиляв прохання про проведення переговорів лише на рівні міністрів оборони.

Вашингтон неодноразово попереджав, що спілкування між військовими двох країн має вирішальне значення для відповідального управління відносинами. Китайці ж фактично перервали ці зв’язки, що таїть у собі небезпеку.

Зближення на різних рівнях

У рамках підготовки до зустрічі Байдена та Сі останнім часом робилися зусилля зі зближення двох країн на різних рівнях, у тому числі шляхом проведення зустрічей між високопоставленими членами американського та китайського урядів. Крім того, наприкінці жовтня на Сяншаньському форумі сторони знову наблизилися на військовому рівні.

Після кількох місяців радіомовчання делегація США прибула до Пекіна для участі у діалозі з питань безпеки, який фактично є китайською версією Мюнхенської конференції з безпеки для Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Другий за рангом воєначальник Китаю був готовий до нових переговорів з американською стороною.

Читайте також:  Старі будинки стають популярними у Японії

Напруженість в Індо-Тихоокеанському регіоні

Це важливо з урахуванням напруженості в Індо-Тихоокеанському регіоні. Так, наприклад, проблема Тайваню таїть у собі великий потенціал для конфлікту між США та Китаєм. У цій острівній республіці, відокремленій від Китаю лише протокою, вже кілька десятиліть існує демократичний уряд. Однак Китай вважає цю країну з населенням понад 23 млн. осіб частиною своєї території.

У цьому районі неодноразово відбувалися демонстрації військової сили. Існує побоювання, що Китай може вторгнутися на Тайвань, як це зробила Росія в Україні. Байден запевнив Тайвань у військовій підтримці, зокрема з боку американських військ, на такий випадок. З іншого боку, Пекін у минулому завжди забороняв будь-яке «втручання» США у внутрішні справи. Це викликало побоювання, що світ може зіткнутися з наступним міжнародним великим конфліктом.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :