США стривожені інцидентом у Тайванській протоці

16

У суботу США повідомили про черговий інцидент із Китаєм. Вашингтон висловлює занепокоєння – і звинувачує Пекін у непрофесійній поведінці.

 

США стривожені інцидентом у Тайванській протоці

Уряд США висловив тривогу після інцидентів з Китаєм у Тайванській протоці та у Південно-Китайському морі.

«Мине зовсім небагато часу, і хтось постраждає. У цьому й полягає занепокоєння з приводу цих небезпечних та непрофесійних перехоплень», – заявив у понеділок директор із комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі. Він не може говорити за Китай, наголосив він. «Але якщо повідомлення (Пекіна) полягає в тому, що нам не раді чи наша присутність має бути скорочена (…), то цього не станеться».

Інцидент за участю двох військових літаків стався між Китаєм та США над Південно-Китайським морем близько півтора тижня тому. Уряд США звинуватив Китай у «невиправдано агресивному» маневрі перехоплення. І лише в суботу США повідомили про новий інцидент між двома кораблями у Тайванській протоці. Такі інциденти можуть спричинити непорозуміння, попередив Кірбі. «Не так багато потрібно для того, щоб зробити неправильне судження або помилку, і хтось може постраждати». Це, за його словами, є неприйнятним.

Президент США Джо Байден свого часу проведе ще одну бесіду із лідером Китаю Сі Цзіньпіном, підтвердив Кірбі. «І я впевнений, що він буде так само відвертий із президентом Сі у цьому питанні, як він був відвертим у минулому щодо наших проблем». Відносини між США та Китаєм уже деякий час перебувають на нижчій точці. Підтримка Китаєм війни Росії в Україні, загрози на адресу Тайваню і торговельна війна, що триває, також є причиною розбіжностей.

Читайте також:  Бербок підтримала родину Шані Лук

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я