США розробляють план у разі евакуації

10

В Ізраїлі та Лівані проживає майже 700 тис. американців. У разі подальшого погіршення ситуації США вже думають про можливу евакуацію своїх співвітчизників, що є грандіозним логістичним завданням.

США розробляють план у разі евакуації

США розробляють план у разі евакуації

США розробляють план на випадок евакуації: Уряд США готується до того, що у разі неможливості стримати кровопролиття у секторі Газа доведеться евакуювати сотні тисяч американських громадян із Близького Сходу. Про це повідомляє «Washington Post» із посиланням на чотирьох американських чиновників, знайомих із планами уряду США на випадок непередбачених обставин.

За оцінками Держдепартаменту, на момент атаки ХАМАСу в Ізраїлі було близько 600 тис. громадян США, а в Лівані – ще 86 тис. осіб. Відповідно, евакуація такого масштабу сприймається як найгірший сценарій.

Цілком виключати такий сценарій не можна, оскільки стурбованість США ще більше зросла у зв’язку з діяльністю «Хезболли» у Лівані. Це терористичне угруповання вже давно навчається та озброюється Іраном. Побоювання полягає в тому, що вона може напасти на Ізраїль із півночі та спровокувати війну на два фронти, внаслідок якої ізраїльські сили будуть перевантажені.. Перестрілки вздовж загального кордону вже були.

Якщо це станеться, то перед США постане грандіозна логістична задача, яка вимагатиме задіяння літаків ВПС і навіть авіаносців, які зараз перебувають у регіоні.

Досі американська сторона не обговорювала такі плани на випадок непередбачених обставин, сподіваючись не викликати паніки серед американців у регіоні. Однак останніми днями їхня позиція змінилася. Щоб висловити занепокоєння щодо конфлікту інших гравців, Держдепартамент випустив консультативний лист для всіх громадян США по всьому світу. У ньому йдеться, що «слід виявляти підвищену обережність» у зв’язку з «зростанням напруженості в різних точках світу, можливістю терористичних атак, а також демонстрацій чи насильницьких дій, спрямованих проти громадян та інтересів США».

Читайте також:  Тіло хлопчика підняли через 3 тижні

Попередження стало відповіддю на демонстрації, які спалахнули у відповідь на конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС, а також на загальне невдоволення арабського світу необмеженою політичною, економічною та військовою підтримкою Ізраїлю з боку Вашингтона.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я