Китай тривалий час змістив непоміченого міністра оборони

9

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу не з’являвся на публіці з кінця серпня. Тепер його відсторонено з посади. Це вже другий міністр, знятий з посади останнім часом.

Лі Шанфу: Міністр оборони Китаю Лі Шанфу був усунений з посади.

Китай тривалий час змістив непоміченого міністра оборони

Китай усунув з посади міністра оборони Лі Шанфу, який тривалий час не привертав до себе уваги громадськості. Як повідомила державна телекомпанія CCTV з посиланням на рішення Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників, Лі знято з посади міністра оборони та з посади в Держраді КНР.

Лі Шанфу не з’являвся на публіці з 29 серпня, коли він виступив із промовою на китайсько-африканському форумі світу. Через кілька тижнів західні ЗМІ висловили припущення про причини його зникнення. З посиланням на джерела в уряді США йшлося про розслідування щодо Лі Шанфу. З літа партія посилює контроль над армією, замінюючи високопоставлених військових за підозрою у корупції.

США включили Лі до списку санкцій у 2018 році

Згідно з офіційними джерелами, Лі Шанфу вступив на службу до Народно-визвольної армії (НОАК) у 1982 році. Інженер з освіти, має звання генерала. У середині березня цього року його було призначено міністром оборони, і це рішення не викликало особливих суперечок на міжнародній арені. У 2018 році США включили Лі до списку санкцій, оскільки він, будучи головою закупівельного відомства, відповідав за закупівлю російських винищувачів. З того часу обмін думками між міністрами оборони двох сторін практично неможливий.

Наприкінці липня Пекін вже зняв з посади міністра закордонних справ Цінь Гана і поновив на посаді його попередника Ван І. До цього Цінь Ган кілька тижнів не з’являвся на публіці і не був представлений на міжнародних зустрічах. Причини його звільнення з посади залишаються неясними. Як повідомила у вівторок телекомпанія CCTV, тепер він також втратив посаду державного радника.

Читайте також:  Ліва партія Тюрінгії стала на бік України

У Китаї високопосадовці постійно зникають з поля зору громадськості. Трохи згодом нерідко стає відомо, що, наприклад, Дисциплінарна комісія проводить щодо них розслідування.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я