США повернуться до ЮНЕСКО у липні 2023 року

64

Робота ЮНЕСКО була затьмарена політичними розбіжностями, пов’язаними з близькосхідним конфліктом.

 

США повернуться до ЮНЕСКО у липні 2023 року

США повернуться до ЮНЕСКО після багаторічної відсутності у культурній організації ООН. Про це у понеділок у Парижі оголосила генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулай. Вона сказала, що США офіційно проінформували її про своє рішення повернутися до ЮНЕСКО у липні 2023 року на основі конкретного плану фінансування. США призупинили свої внески в Юнеско у 2011 році, а наприкінці 2017 року за президента Дональда Трампа оголосили про вихід з організації ООН. «Це сильний акт довіри до ЮНЕСКО та багатостороннього підходу», – сказала Азулай про повернення США до міжнародного органу.

Протягом багатьох років робота ЮНЕСКО була затьмарена політичними розбіжностями, пов’язаними з близькосхідним конфліктом. США та Ізраїль звинувачували організацію у упередженому ставленні до Ізраїлю та політизації. Після ухвалення Палестини США вже у 2011 році припинили свої виплати в ЮНЕСКО – хоча вони були найбільшим вкладником. Вступивши на посаду в 2017 році, генеральний секретар Азулай поставила собі завдання вивести ЮНЕСКО з кризи і продовжувати залучати США та Ізраїль.

Марія Бемер вітала повернення США

Держдепартамент США вітав те, як ЮНЕСКО останніми роками вирішувала нові завдання, модернізувала своє управління та знизила політичну напруженість, йдеться у повідомленні ЮНЕСКО. Було запущено нові ініціативи, які дозволять агентству ООН вирішувати майбутні проблеми, такі як штучний інтелект чи захист океану, йдеться у повідомленні. Зрештою, адміністративна реформа, започаткована у 2018 році, зробила ЮНЕСКО більш ефективною та фінансово стійкою.

Голова німецької комісії ЮНЕСКО Марія Бемер вітала повернення США: «Великі виклики нашого часу можуть бути вирішені лише у тісному міжурядовому співробітництві». За її словами, це стосується такого необхідного повороту до сталого розвитку, до орієнтованих на майбутнє та свободи підходів у культурі та освіті, а також до збереження світу. «Плановане повернення США є важливим сигналом для сильної багатосторонності у важкі часи». США також були одним із засновників Всесвітньої організації культури у 1945 році.

Читайте також:  "Президенте Байден, у вас є ключ"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я