США не виключають можливості воєнних дій проти Ірану

26

Уряд США не відкидає можливості воєнних дій, щоб зупинити Іран від придбання ядерної зброї. Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив учора в інтерв’ю каналу «Аль-Арабія» під час своєї близькосхідної поїздки, що всі варіанти перебувають на столі переговорів.

Відповідаючи на запитання, чи це військовий варіант, Блінкен не виключив його. “Всі варіанти на столі”, – повторив він. Але він також сказав, що кращим є дипломатичний шлях. Іран мав шанс повернутися до міжнародної ядерної угоди, але він її відкинув, сказав Блінкен. Вже влітку 2022 року президент США Джо Байден також не відкинув можливості нападу «в крайньому випадку».

Керівництво Ірану також перебуває під внутрішньополітичним тиском

Протягом багатьох місяців переговори щодо відновлення Віденської ядерної угоди 2015 року між Іраном та Заходом зайшли в глухий кут. За словами дипломатів, Тегеран заблокував угоду незадовго до її укладання. Жорстоке придушення нещодавніх протестів в Ірані також підірвало довіру до переговорів. ЄС засудив дії іранського апарату безпеки та ввів нові жорсткі санкції.

Після виходу США з ядерної угоди з Іраном у 2018 році Тегеран також перестав дотримуватися узгоджених в угоді обмежень і відмовив інспекторам МАГАТЕ у доступі. Наразі Іран збагачує уран до рівня чистоти 60 відсотків. За даними МАГАТЕ, це не набагато нижче за 90 відсотків, необхідних для створення ядерної зброї. Іран стверджує, що використовує свою ядерну програму лише з цивільною метою.

Лише кілька днів тому США завершили великомасштабні військові навчання з Ізраїлем. За повідомленнями ЗМІ, це були найбільші військові навчання, які проводилися спільно Ізраїлем і США. Фоном для цього служить занепокоєння з приводу ядерної програми Ірану. За словами ізраїльських військових, навчання були спрямовані на протидію «різноманітним регіональним загрозам». З моменту ісламської революції в Ірані 1979 року Ізраїль вважається заклятим ворогом цієї країни – і навпаки.

Читайте також:  Ед Ширан узяв до рук гітару на допиті

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я