Спалах лихоманки Марбург в Екваторіальній Гвінеї

72

За даними ВООЗ, щонайменше дев’ятеро людей вже померли у невеликій африканській прибережній державі від вірусної інфекції. Чи можна стримати патоген?

 

Спалах лихоманки Марбург в Екваторіальній Гвінеї

Спалах небезпечної для життя лихоманки Марбург вперше підтверджений у центральноафриканській країні Екваторіальна Гвінея. Вірус, споріднений збудника лихоманки Ебола, був виявлений в ході попередніх тестів після смерті щонайменше дев’яти осіб у невеликому прибережному штаті з населенням 1,5 мільйона людей. Про це оголосила Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

На даний момент надійшли повідомлення ще про 16 можливих випадків захворювання з такими симптомами, як лихоманка, виснаження, криваве блювання та діарея. Після того, як 7 лютого влада провінції Кіе-Нтем оголосила тривогу, вісім зразків були протестовані в Інституті Пастера в Сенегалі, один з яких виявився позитивним.

До постраждалих регіонів були направлені групи для відстеження та ізоляції контактів та лікування людей із симптомами лихоманки, додала ВООЗ. Експерти, а також обладнання для дослідження зразків та захисне спорядження для 500 медичних працівників повинні допомогти Екваторіальній Гвінеї стримати спалах захворювання. За даними ООН, жителі цієї невеликої країни на західному узбережжі Африки входять до найбідніших людей у ​​світі.

Вірус Марбург названий на честь німецького міста, тому що у 1967 році працівники тамтешньої лабораторії заразили раніше невідомим вірусом піддослідних мавп. Є підозра, що вірус походить від плодових кажанів, які є родичами кажанів. Люди заражаються під час контакту з біологічними рідинами інфікованих людей. Залежно від варіантів лікування помирають від чверті до 88% хворих.

.

Читайте також:  Вибори у Бразилії дають шанс Амазонці

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я