Союз Німеччини та США тріснули

5

Німецькі лідери висловили шок і навіть роздратування після коментарів віце -президента США на Мюнхенській конференції безпеки. Це те, що означає новий курс Сполучених Штатів для Німеччини, України та Європейської оборони.

Віце-президент США Джей Ді Ванс шокував німецьких чиновників, коли минулої п’ятниці виступив на Мюнхенській конференції з безпеки, висловивши підтримку крайньої правої німецької альтернативи Німеччині та оголосивши про намір адміністрації Трампа відкликати військові сили з Європи.

З тих пір спостерігачі прийшли до загальної думки, яку продемонструвала промова: Сполучені Штати відвертаються від своїх європейських союзників і натомість схильні до російського лідера Володимира Путіна.

Що говорить адміністрація Трампа?

Німецькі лідери чекали адміністрації Дональда Трампа щодо відносин між США та Німеччиною. Виступ віце -президента на Мюнхенській конференції безпеки, здається, нарешті уточнив усе.

Говорячи про потенційну мирну угоду для України, міністр оборони США, Піт Хегсет у четвер, привернув увагу, заявивши, що повернення України до доводних кордонів “Нереально”. Він також виключив в’їзд України в НАТО.

Коментарі Chegset були піддані критиці, навіть від високого експерта з оборони республіканців, і він відступив. Таким чином, європейські лідери з нетерпінням чекали виконання віце -президента Дж. Д. Ванса в п’ятницю, очікуючи, що він уточнить, що Сполучені Штати чи не будуть відкриті щодо переговорів про світ в Україні.

Однак, вене збентежив ситуацію лише тоді, коли він уникав говорити про Україну і натомість критикував те, що він думав “Внутрішня загроза” Європа.

У своєму тривалому виступі Венс критикував те, що він вважав цензуром у європейських демократіях, а також принизив значення втручання Росії на вибори.

“Якщо ваша демократія може бути знищена на кілька сотень доларів цифрової реклами з -за кордону, то спочатку вона була не дуже сильною”– сказав Венс, коментуючи звинувачення, що Росія нещодавно маніпулювала виборами в Румунії.

Читайте також:  Покійний Папа Римський Бенедикт XVI покладено у базиліці Святого Петра

Що стосується європейської оборони, Венс дав зрозуміти, що Сполучені Штати мають намір припинити свою підтримку континенту. “Ми вважаємо, що важливою частиною спільного союзу є те, що європейці активуються, тоді як Америка буде зосереджена на інших регіонах світу …”

Венс також висловив підтримку крайній правій партії Німеччини AFD, сказавши, що в демократії “Немає місця для міжистівних екранів”. Він також зустрівся з лідером АФД Алісою Вейдель у п’ятницю і закликав німецькі партії співпрацювати з крайньою правою партією.

Віце -президент США Венс. Фото: https://www.donaldjtrump.com/

Як реагували лідери Німеччини?

Міністр оборони Німеччини, який виступив незабаром після віце -президента США, Борис Пісторіус був одним із перших, хто реагував на приголомшливу критику Ванси.

“Наша демократія щойно поставила під сумнів віце -президент США”, – сказав Пісторіус. Він додав, що порівняння європейських демократій з тим, що відбувається в авторитарних режимах, “Неприпустимо”.

Канцлер Олоф Шолтс також відхилив коментарі Ванси як “Неприйнятне”. Він підтвердив, що в німецькій політиці “Немає співпраці з крайнім правом”.

Його суперник на виборах Фрідріх Мерц, який заявив: “Я не дозволю американському віце -президенту сказати мені, з ким я можу поговорити тут, у Німеччині”. Він додав це “Він цього не терпить” На виборах у Німеччині або в наступних переговорах про коаліції.

Лідери ЄС також відреагували з тривогою.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Лейен заявив у X, що “Безпека Європи знаходиться в переломному пункті”. Поворот подій продемонстрував необхідність вживати більш нагальних заходів та зміцнити оборонні зусилля в Європі.

Що це означає для України, Німеччини та Європи?

Цього тижня делегація США зустрілася зі старшими представниками Росії в Саудівській Аравії. Але це було зроблено через голови європейських лідерів, а також без будь -якого представництва з України. Те, що вони погодилися, є незрозумілим, але обидві сторони дали знак про приємне взаємне спілкування.

Читайте також:  У Судані погоджено продовження припинення вогню

Оскільки адміністрація Трампа, мабуть, більше зацікавлена ​​у мирному Путіні, ніж у продовженні підтримки України, позиція Київ виглядає помітно слабкою.

Сполучені Штати планують припинити військову підтримку регіону. Деякі побоюються, що наважилася Росія може спровокувати новий конфлікт у майбутньому, навіть напав на країну НАТО.

Минулого року міністр оборони Німеччини Пісторіус, наприклад, попередив, що може зробити Путін далі.

“Ми чуємо загрози від Кремля майже щодня … Тому ми повинні враховувати, що Володимир Путін може навіть напасти на країну НАТО” – сказав Пісторіус у Tagesspiegel.

Зовсім недавно лідер України Володимир Зеленський попередив це “Путін буде вести війну проти НАТО”.

Очевидна зміна лояльності США, здається, спонукала Європу до дії.

Можливо, Європа серйозно подумає про власну оборону в майбутньому, в кінцевому рахунку зменшивши її залежність від Сполучених Штатів. Але як швидко чи ефективно це може статися, це залишається побачити.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я