Сортування сміття: що потрібно знати і як це правильно робити

10
сміття сортування

Утилізація відходів – одна з глобальних екологічних проблем. Великі міста опиняються в оточенні звалищ. Їх можна істотно скоротити, якщо відокремити те, що піддається переробці.

Компоненти відходів, яким дають друге життя

Із середини ХХ століття розвинені країни почали вирішувати проблему скорочення полігонів побутових відходів, які завдають шкоди навколишньому середовищу. Чому необхідне сортування сміття? На думку дослідників методів сортування відходів, воно допомагає розв’язати найважливішу сучасну проблему: відокремити високотоксичні матеріали, щоб вони не потрапили в навколишнє середовище (батарейки, акумулятори, лампи, що містять ртуть), та відібрати матеріали, які придатні для повторного використання.

Як правильно сортувати сміття? Для цього від звичайного побутового сміття слід відокремити папір, пластик, метал, скло. Така вторсировина становить 60-80% усіх побутових відходів і піддається переробці.

Скло

Скло – це єдиний матеріал, який як вторсировину можна переплавити багато разів без шкоди для якості та виготовити нові вироби. Для вторинної переробки підходять скляні пляшки, банки з-під різних напоїв і продуктів, флакони з-під парфумерії та ліків, бій цих предметів.

Але автомобільне, камінне та віконне скло, лампи, кінескопи старих телевізорів не придатні для вторинної переробки. Не слід відсортовувати як скло кришталь, кераміку, фарфор, фаянс.

Макулатура

Папір і картон – найпоширеніша вторсировина. Цей матеріал можна переробляти 4-5 разів. У макулатуру відправляють непотрібні книги, газети, журнали, зошити, рекламні буклети. Для переробки підходять альбоми з малюнками аквареллю, гуашшю, олівцями.

Не приймуть у макулатуру шпалери, серветки, лотки з-під яєць, цигаркові пачки, ламінований, промаслений і фотопапір, кальку та чеки з магазину, які містять токсичні речовини.

Пластик

Пластик як вторсировина – матеріал складний. Його доведеться сортувати з дотриманням особливих вимог. Можна відправляти в переробку пластикові пляшки (крім ємностей з-під олії), пакети, контейнери для їжі, предмети домашнього вжитку, іграшки.

Читайте також:  зміна клімату призведе до мільйонів біженців

Інші пластикові вироби становлять небезпеку і не підходять для переробки. Це ламінат, труби, технічні ємності з маркуванням PVC, лотки з полістиролу (маркування PS), одноразовий посуд і пластикова упаковка.

Метал

Метал – цінна вторсировина. Стару побутову техніку, що стала непридатною, не відправляють на звалище, а здають у спеціальні пункти. З дрібних побутових предметів відсортовують і здають металевий посуд, інструменти, алюмінієві та бляшані банки з-під напоїв і продуктів.

З усіх цих матеріалів після переробки виготовляють нові товари: одяг, меблі, килимові покриття, упаковку, туалетний папір. При цьому істотно зберігаються непоправні ресурси: дерева, нафта, газ для волокон або пластику. У масштабах держав ця галузь створює нові підприємства, робочі місця.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я