Солідарність з палестинцями – Критика Грети Тунберг

8

Грета Тунберг зазвичай виступає захист клімату. Тепер шведка зайняла позицію щодо війни на Близькому Сході і викликала обурення.

Грета Тунберг: Заклик Грети Тунберг до солідарності з палестинцями викликає обурення.

Солідарність із палестинцями – Критика Грети Тунберг

Шведська екологічна активістка Грета Тунберг закликала провести цієї п’ятниці страйк солідарності з палестинцями замість страйку на захист клімату.

У п’ятницю Тунберг написала в онлайнових мережах X та Instagram: «Сьогодні ми страйкуємо на знак солідарності з Палестиною та Газою. Світ має підняти свій голос і вимагати негайного припинення вогню, справедливості та свободи для палестинців та всіх постраждалих цивільних осіб».

Виступ Тунберга привернув велику увагу мережевих ЗМІ та викликав обурення у деяких політичних колах Німеччини. Зокрема, критики зазначили, що Тунберг не згадав окремо про 1400 загиблих внаслідок великомасштабної атаки руху Ісламізму ХАМАС в Ізраїлі, що сталася два тижні тому.

Уповноважений боротьби з антисемітизмом землі Баден-Вюртемберг Міхаель Блюме назвав повідомлення на платформі X, колишньої Twitter, «дуалістичним, хибним і тривіалізуючим терор». За словами Блюме, у русі захисту клімату «П’ятниці для майбутнього», заснованому Тунбергом, широко поширені антисіонізм і антисемітизм.

Критика з боку «зелених

Декілька політиків із числа «зелених» також виступили з критикою Тунберга. Марсель Еммеріх, депутат Бундестагу від Ульма, заявив газеті «Welt», що частина кліматичного руху йде «небезпечними антисемітськими та антиізраїльськими хибними шляхами». За словами Еммеріха, це «завдає величезної шкоди справі забезпечення кліматичної справедливості».

Марлен Шенбергер, депутат бундестагу від Ландсхута, заявила газеті «Welt», що Тунберг багато чого досягла у боротьбі за захист клімату. Проте своєю заявою вона довела, що співчуття, яке вона відчуває «до тих, хто постраждав від кліматичної кризи», мабуть, не належить до євреїв, які постраждали від «варварських актів винищення».

Читайте також:  "Північний потік 2": Опозиція критикує владу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я