Скільки росіян підтримує сьогодні війну?

19
 

За даними останніх опитувань, рівень підтримки вторгнення в Україну серед громадян РФ знизився. Скільки росіян підтримує війну сьогодні, розповіли ведучі Stratera Show на радіо “Голос Берліна” з Маша Майєрс та Дмитро Губін.

Так от, тут є цікава інфографіка, яка демонструє, як змінюється ставлення росіян до війни? У липні 32% опитаних за мирні переговори виступали, а листопаді 55% виступають за мирні переговори. Тобто зростання на 20 із лишком відсотків. За продовження війни ми бачимо, що практично збігаються за значеннями падіння. Так, у липні за продовження війни виступало 57% росіян, а в листопаді вже лише 25%.

При цьому я подивилася коментарі соціологів і пан Волков з «Левада-Центру», і соціолог Григорій Юдін, добре відомий нам за своїм інтерв’ю, своїми роботами, колись, наскільки я пам’ятаю, викладав у Вищій школі економіки, так от, все вони кажуть, що це так чи інакше, дається взнаки ефект мобілізації, яка торкнулася людей особисто. Тобто поки тебе запитують дистанційно, чи підтримуєте ви щось там, що відбувається десь там, і за великим рахунком, окрім як через телевізор, до вас інформація не долітає, ви кажете: так-так, звичайно, підтримую. Щойно це стосується особисто вас, тут цифри змінюються. І ця різниця за кілька місяців, якщо це правда — це дуже солідна зміна в громадській думці.

Дмитро Губін: Є книжка Ніколаса Старгардта, який досліджує саме Німеччину часів Другої світової війни, починаючи з 39-го року. І найсумніший висновок, що, виявляється, ніщо не може зупинити підтримку війни серед населення. Він говорить саме про німців, а не про членів Націоналсоціалістичної робочої партії Німеччини. Пам’ятай про це і пам’ятай про величезну кількість паралелей між сьогоднішньою Росією та нацистською Німеччиною, при тому що їх не можна абсолютно порівнювати. Це не дзеркальне відображення, це не близнюки брати, але паралелей справді дуже багато. Я був би обережним в оптимістичних прогнозах на те, що люди почали прозрівати.

Читайте також:  Селенський закликав до вступу до ЄС

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я