Сі хоче розвивати співпрацю з Гондурасом

19

Задля покращення відносин із Пекіном Гондурас розриває зв’язки з Тайванем. Центральноамериканська країна сподівається на економічно вигідну співпрацю зі своїм новим партнером.

 

Сі хоче розвивати співпрацю з Гондурасом

Після розриву Гондурасом дипломатичних відносин із Тайванем державний та партійний лідер Китаю Сі Цзіньпін пообіцяв економічну підтримку центральноамериканській країні. Сі хоче розвивати співпрацю: На зустрічі з президентом Гондурасу Сіомарою Кастро в Пекіні в понеділок Сі Цзіньпін заявив, що Китай хоче розширити співпрацю та «енергійно сприяти економічному та соціальному розвитку Гондурасу». Китайське керівництво хоче бути «хорошим другом та партнером», – цитує його слова державне телебачення.

Лівий президент вперше прибула до Шанхаю минулої п’ятниці на початку свого п’ятиденного візиту до Китаю. У неділю у Пекіні було урочисто відкрито нове посольство Гондурасу. У березні уряд Гондурасу розірвав відносини з демократичною острівною республікою Тайвань на користь Пекіна. Змінивши бік, Кастро хоче просунути співпрацю своєї країни з населенням у десять мільйонів людей із другою за величиною економікою світу.

У світі існує лише 13 країн, переважно невеликих, які підтримують дипломатичні відносини з Тайванем. Китай розглядає демократичну острівну республіку як частину Народної Республіки та намагається ізолювати Тайвань на міжнародному рівні за допомогою своєї доктрини одного Китаю. Згідно з цією доктриною, країнам, які хочуть підтримувати дипломатичні відносини з Китаєм, не дозволяється підтримувати офіційні контакти з Тайбеєм.

Читайте також:  Екоактивісти блокують доступ RWE до села Лютцерат

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я