Швезіг висловила повагу до Бундесвера за місію в Литві

17

На середу заплановані переговори Швезіг із прем’єр-міністром Литви Інгрідою Шимоніте.

 

Швезіг висловила повагу до Бундесвера за місію в Литві

Міністр-президент Мануела Швезіг (СДПН) під час відвідин військ у Руклі (Литва) висловила повагу до Бундесвера за місію в Литві у складі альянсу НАТО. «Багато солдатів з Мекленбурга-Передньої Померанії знаходяться тут на місцях і допомагають забезпечувати безпеку Литви, а також безпеку східного флангу НАТО і, таким чином, нашу безпеку», – сказала Швезіг у вівторок після зустрічі з військовослужбовцями бундесверу, яка тривала кілька годин.

Вона також передала привіт від їхніх родин на батьківщині. Почасти це було дуже емоційно, але візит мав і інше значення: «Моє завдання – дати зрозуміти, що солдати належать нашій країні, і ми з великою повагою ставимося до того, що роблять тут, на землі».

Швезіг відкинула критику опозиції

За даними Державної канцелярії, з початку року Мекленбург-Передня Померанія надає більшу частину приблизно 800 німецьких солдатів, які охороняють зовнішній кордон НАТО у складі бойової групи EFP в Литві. Багатонаціональна бойова група складається загалом із 1700 військовослужбовців із восьми країн.

У ході переговорів солдати з Хагенова, Торгелова та Нойбранденбурга висловили задоволення своїм житлом, але знову висловили побажання про найкраще технічне оснащення. Швезіг відкинула критику опозиції про те, що візит солдатів був лише відволіканням уваги від своїх помилок і для особистого профілювання. “Для мене важливо не просто подивитися зі Шверіна, а отримати виставу на місці”, – пояснила вона.

На середу заплановані політичні переговори Швезіг із прем’єр-міністром Литви

На початку поїздки опозиція в земельному парламенті вказала на те, що уряд на чолі зі Швезігом не затвердив у Бундесраті виділення спеціальних федеральних коштів для Бундесверу. Тим самим СДПН поступилася волі свого меншого партнера з коаліції, Лівої партії. «Як міністр-президент я однозначно підтримую програму канцлера Олафа Шольца «100 мільярдів», – наголосила глава уряду. У разі розходження позицій з будь-якого питання згідно з коаліційною угодою уряд землі утримується від голосування в державній палаті.

Читайте також:  Бундестаг: проект модернізації ППО Німеччини

На середу заплановані політичні переговори Швезіг із прем’єр-міністром Литви Інгрідою Шимоніте та міністром внутрішніх справ Агне Білотайте. Вона хоче дати зрозуміти, що Мекленбург-Передня Померанія та її солдати роблять свій внесок у безпеку балтійської держави. Протягом багатьох років Мекленбург-Передня Померанія також підтримує підготовку поліцейських. Крім того, дві країни тісніше співпрацюватимуть, особливо в галузі виробництва енергії.

На травень заплановано поїздку до Фінляндії

Протягом тривалого часу у питаннях співробітництва в регіоні Балтійського моря Швезіг покладалася насамперед на добрі контакти з Росією. Наприклад, її активну підтримку завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2» сприймали з підозрою, особливо у країнах Східної Європи. З початком агресивної війни Росії проти України глава уряду Шверіна розірвала усі контакти з Росією. З того часу вона прагне тісніших відносин з усіма іншими країнами Балтійського моря. На травень заплановано поїздку до Фінляндії.

Швезіг супроводжуватиме міністр внутрішніх справ Крістіан Пегель (СДПН), а також мери базових громад бундесверу Нойбранденбург, Хагенов та Торгелов. Згідно з інформацією, там будуть присутні голова комітету з внутрішніх справ земельного парламенту Ральф Муха (СДПН) і голова земельного командування бундесверу Уве Нергер.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я