Швеція приєднається до НАТО у листопаді

11

Швеція сподівалася вступити до НАТО вже влітку 2022 року. Однак блокада з боку Туреччини завадила цьому.

Швеція приєднається до НАТО у листопаді

Швеція приєднається до НАТО у листопаді

Швеція приєднається до НАТО у листопаді: Швеція має бути офіційно прийнята до Нато вже наступного місяця після припинення турецької блокади. У листі до нинішніх членів оборонного альянсу генеральний секретар Єнс Столтенберг назвав як дату зустрічі міністрів закордонних справ 28 і 29 листопада, що підтвердили кілька дипломатів брюссельському виданню Deutsche Presse-Agentur.

Спочатку Швеція розраховувала приєднатися до Нато вже влітку 2022 року.. Однак до початку цього тижня прийом країни був заблокований президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом. Він звинуватив політику Швеції у недостатній прихильності до боротьби з «терористичними організаціями», такими як Курдська робітнича партія PKK. Однак після поступок із боку Швеції Ердоган оголосив у понеділок, що дозволить турецькому парламенту ратифікувати так званий протокол про приєднання.

Спочатку було неясно, коли парламент голосуватиме за шведською пропозицією. Перш ніж Національні збори зможуть його обговорити, вони повинні пройти Комісію із зовнішніх зв’язків. Крім того, Угорщина має дати офіційну згоду на приєднання Швеції..

Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Швеція разом із Фінляндією вирішила подати заявку на вступ до НАТО після тривалого військового неприєднання. Фінляндія вже була прийнята в НАТО 4 квітня цього року як 31 член. Швеція має стати 32-м членом.

Читайте також:  Ситуація на війні в Україні на 14 липня

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я